1399/12/20 10:41:10
*
0
37846

پویش بزرگ درخت‌کاری در پارک فرا‌منطقه‌ای ولایت

سپهرغرب، گروه خبر: به‌مناسبت هفته درخت‌کاری پویش درخت‌کاری با حضور فعالان محیط‌زیستی، گردشگری و هنری و همچنین سرهنگ یونسی جانشین فرمانده سپاه ناحیه همدان، قره‌باغی رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر، سلماسی رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر، دهبانی‌صابر مدیر منطقه یک و وجدی‌هویدا رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان در پارک فرامنطقه‌ای ولایت برگزار شد و بیش از صد اصله نهال کاشته شد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه کاشت درختان همواره در دین اسلام و آموزه‌های دینی از قدیم‌الایام وجود داشته است و بزرگان از آن به‌عنوان یک سنت حسنه یاد می‌کنند، از شهروندان همدانی دعوت کرد تا جهت حفظ محیط‌زیست و ساخت آینده‌ای بهتر برای فرزندان ایران‌زمین این سنت حسنه را اشاعه دهند.

مسعود دهبانی‌صابر در ادامه افزود: شهروندان درصورتی ‌که علاقه‌مند به کاشت درخت هستند، می‌توانند با هماهنگی‌های لازم با واحد فرهنگی شهرداری منطقه یک نسبت به کاشت درخت در پارک فرامنطقه‌ای ولایت اقدام کنند تا تمامی شهروندان همدانی سهمی بزرگ از این پارک بزرگ صد هکتاری داشته باشند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه همدان نیز ضمن تبریک هفته درخت‌کاری و تقدیر و تشکر از زحماتی که جهت برگزاری این پویش بزرگ صورت پذیرفته است، مطرح کرد: مقام معظم رهبری همواره تأکیدات بسیاری را جهت کاشت درختان دارند.

سرهنگ اکبر یونسی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم کاشت درختان مثمر، افزود: امیدواریم تمامی مردم و مسئولان نگاهی ویژه به محیط‌زیست و کاشت درختان داشته باشند تا شاهد آینده‌ای سبز در ایران اسلامی باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تبریک هفته درختکاری عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات بسیاری را در زمینه کاشت درختان و حفظ منابع طبیعی دارند که به همین منظور نیز پویش درختکاری توسط شهرداری منطقه یک در پارک ولایت برگزار گردید.

حسین قره‌باغی ادامه داد: امیدواریم شهرداری منطقه یک که احداث پارک فرامنطقه‌ای ولایت را نیز در دستور کار دارد، با اجرای این پویش بتواند فرهنگ درخت‌کاری را با کمک سازمان‌های مردم‌نهادی که در این زمینه فعالیت دارند، نهادینه کند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه پارک ولایت یکی از فضاهای موجود در شهر همدان است که در راستای حفظ و گسترش محیط‌زیست و فضای سبز درحال اجرا است، گفت: فضای سبز و منابع طبیعی میراثی است که برای آیندگان به یادگار خواهد ماند.

رضوان سلماسی در ادامه خاطرنشان کرد: پارک ولایت با نگاه توسعه پایدار و کمترین دخالت در طبعیت درحال اجرا است و انشاالله به‌زودی در اختیار شهروندان همدانی قرار می‌گیرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"