1400/4/14 11:00:49
*
0
42973

اجرای طرح شمیم خدمت برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان

سپهرغرب، گروه اجتماعی: مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح نشاط معنوی که همه ساله برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان در جوار بقاع متبرکه برگزار می‌شود، امسال رنگ و بوی «شمیم خدمت» می‌گیرد.

رضا معممی‌مقدم درباره اجرای طرح «شمیم خدمت» ویژه دانش‌آموزان اظهار کرد: همیشه نیاز به مهارت‌افزایی برای تمام سنین وجود داشته و امری اجتناب‌ناپذیر است؛ دانش‌آموزان نیز از این امر مستثنا نیستد و نیاز به آموزش و کسب مهارت‌های کاربردی هستند.

وی دوران نوجوانی را زمان طلایی یادگیری دانست و افزود: در روایات اسلامی وارد شده است که دانشی که در دوران کودکی آموخته می‌شود مثل حکاکی روی سنگ بوده که پایدار و ماندگار است؛ از این رو برای افزایش مهارت دانش‌آموزان، کودکان و نوجوانان باید از همین سنین برنامه‌ریزی شود؛ بقاع متبرکه نیز که هر ساله در ایام تابستان در قالب طرح «نشاط معنوی» پذیرای کودکان و نوجوانان بوده‌اند؛ باید در کنار این برنامه‌ها، به فکر آینده آنها و مهارت‌هایی که به آن نیاز دارند باشند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه طرح نشاط معنوی که همه ساله برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان در جوار بقاع متبرکه برگزار می‌شود، امسال رنگ و بوی «شمیم خدمت» می‌گیرد، تصریح کرد: در خصوص آموزش و مهارت‌افزایی دانش‌آموزان با برگزاری جلسات کارشناسی که صورت گرفت، برنامه‌هایی به‌عنوان پیوست اجتماعی و در راستای طرح شمیم خدمت ابلاغ شد که اجرای آن باعث می‌شود تا دختران و پسران شرکت‌کننده در برنامه‌های اوقات فراغت خود توانمندی‌های مورد نیاز را به دست آورند.

معممی‌مقدم ادامه داد: نوع آموزش‌های در نظر گرفته شده نیز کارشناسی شده است؛ به‌عنوان مثال دانش‌آموزان پسر ضروری است با تاسیسات ساختمان و تعمیر آنها آشنا شوند و بتوانند با ابزارهای ساده و مورد نیاز خانواده کار کنند؛ برای دختران نیز آموزش‌هایی از قبیل آشپزی، خیاطی، سفره‌آرایی، بافتنی و... ضروری است که در ایام اوقات فراغت و در قالب طرح شمیم خدمت می‌توان این آموزش‌ها را ارائه کرد.

وی با اشاره به نقش آموزش و مهارت‌افزایی در تولید و اشتغال با بیان اینکه با آموزش حرفه‌ها و مشاغل به دانش‌آموزان می‌توان به شناسایی و رویش علاقه، استعدادها و جهت‌دهی آنان به سمت‌وسوی تولید و اشتغال کمک کرد، تاکید کرد: در برنامه‌هایی که در این خصوص در نظر گرفته شده، تلاش شده تا مشاغل و حرفه‌هایی آموزش داده شود که دانش‌آموزان حتی بتوانند در طول ایام سال و در کنار درس و تحصیل نیز آن را دنبال کرده و نهایتا به‌عنوان شغل و حرفه برای خود انتخاب کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص حرفه‌های در نظر گرفته شده نیز خاطرنشان کرد: حرفه‌هایی از قبیل فرش‌بافی، گلیم‌بافی، چرم‌دوزی، آموزش رایانه، تولید گل‌های زینتی و آپارتمانی، تعمیر لوازم برقی، منبت‌کاری، میناکاری و اموری که قابلیت درآمدزایی و اشتغال را نیز دارند در دستور کار قرار گرفته شده که انشاءالله به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در برنامه‌های بقاع متبرکه آموزش داده می‌شوند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"