1400/5/2 11:21:45
*
0
43627

تصمیم‌های وزارت صمت در کارگروه تنظیم بازار سبب آشفتگی بازار می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تصمیمات وزارت صمت در کارگروه تنظیم بازار سبب آشفتگی بازار می‌شود، گفت: سرمایه‌گذاری در کشاورزی ما را از فروش نفت بی‌نیاز می‌کند.

سیدجواد ساداتی‌نژاد ضمن اشاره به محدودیت در صادرات و واردات حوزه کشاورزی و دامداری اظهار کرد: صادرات و واردات خون اقتصاد است و حال این موضوع چه معنی دارد که در حوزه واردات و صادرات دام زنده با مشکل مواجه هستیم؟

وی با بیان اینکه دولت لازم است با اتحادیه‌ها مذاکره کند، افزود: باید اجازه دهیم اقتصاد حوزه کشاورزی کار کند و از این رو متأسفانه دولت با قیمت‌های اجباری باعث وارد آوردن ضربه مهلک به فعالان حوزه کشاورزی شده و موجب می‌شود فعالان حوزه کشاورزی این حوزه را رها کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت غذایی ما در دستان کشاورزان و دامدار است، ابراز داشت: برای آنکه کشور دارای امنیت غذایی پایدار باشد باید کشاورز و دامدار این کشور دارای جایگاه باشند و حرف آنان شنیده شود و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بیشتر توجه به حوزه صنعت بوده است، گفت: امروز انتظار مردم و نخبگان آن است که به حوزه امنیت غذایی و کشاورزی توجه ویژه‌ای بشود و کشاورز در کشور دارای عزت باشند چراکه بخش عمده‌ای از افراد جامعه ما را کشاورزان تشکیل می‌دهند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه مزیت نسبی جمهوری اسلامی کشاورزی است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی می‌تواند ما را بی‌نیاز از فروش نفت کند و سه برابر سرمایه‌گذاری در حوزه نفت برای کشور ارزآورزی داشته باشیم و امیدواریم در دولت سیزدهم شاهد تحول در حوزه کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه مشکل کشاورزی در تنظیم بازار است، تأکید کرد: متأسفانه وزارت صمت در کارگروه تنظیم بازار تصمیماتی را اتخاذ می‌کند که باعث آشفتگی در بازار نهاده‌های کشاورزی شده است و این موضوع موجب بروز اتفاقات ناخوشایندی نظیر صف‌های طولانی مرغ و تخم مرغ شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی یک کارگروه ویژه محصولات کشاورزی تشکیل می‌شود، افزود: در طرح تقویت امنیت قضایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی مقرر شده با همکاری اتاق اصناف ایران و تشکل‌های غیردولتی کشاورزی اقدامات مؤثری انجام شود.


منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"