1400/7/4 09:54:49
*
0
46386

پویش‌های اربعینی در مسیر حسین و زیارت نیابتی شروع به‌کار کردند

سپهرغرب، گروه اندیشه: پویش‌های اربعینی در مسیر حسین و زیارت نیابتی شروع به‌کار کردند

در دوران شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های سفر به عراق و پیاده‌روی اربعین، معاونت فضای مجازی بهره‌برداری مخاطبان از محتوای مجازی را با راه‌اندازی «تلویزیون اینترنتی حبیب» با امکان بارگذاری محتوا توسط کاربران فراهم‌آورده است. در کنار این امکان، زیارت نیابتی محور اصلی فعالیت‌های اربعینی معاونت است که مخاطبان می‌توانند از راه‌دور سلام و ارادتی به محضر حضرت اباعبدالله(ع) داشته باشند.

در شرایط شیوع بیماری کرونا و با توجه به محدودیت‌ها و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی امسال، گرچه به‌لطف سرعت گرفتن واکسیناسیون امکان حضور 60 هزار نفری در مراسم پیاده‌روی فراهم شد اما دل‌های میلیون‌ها مشتاق در فراق این هم‌راهی، هم‌چنان سوزان و گرفته است. از این رو معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما با راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی حبیب در قالب پویش «زیارت نیابتی» گامی‌کوچک در رفع دل‌تنگی عاشقان حسین (ع) برداشت.

برای هم‌راهی و استفاده از تولیدات مردمی در پویش زیارت نیابتی، وب‌سایت HabibTv.ir با قابلیت بارگذاری محتوای توسط کاربران (UGC) فراهم شده است. مشتاقان زیارت، به این وب‌سایت مراجعه و مشخصات خودشان را ثبت می‌کنند و در فرآیندی موازی، این تقاضا به زائران عراقی و ایرانیانی که امکان حضور در پیاده‌روی دارند، منتقل شده و درخواست پذیرفته و به نیابت از ایشان زیارت انجام می‌گیرد. عملیات درخواست زیارت و انجام زیارت نیابتی در دو زیرسامانه به‌نام‌های «زائر» و «نائب» طراحی و پیاده‌سازی شده است.

در این زمینه برای تولید محتوای مناسب اربعین و باکیفیت در فضای مجازی، معاونت فضای مجازی تعدادی از فعالان شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را به این سفر اعزام کرد. این افراد علاوه بر انجام زیارت نیابتی، محتوای دیجتالی اعم از گزارش‌های تصویری و مکتوب را در قالب‌های متنوع، تولید و در صفحات شخصی‌شان در شبکه‌های اجتماعی و همچنین رسانه‌های رسمی توزیع و منتشر می‌کنند. محتوای اختصاصی تولیدی تیم‌های اعزامی‌به پیاده‌روی در وب‌سایت «حبیب‌تی‌وی»، تجمیع و قابل مشاهده بوده و کاربران عادی نیز می‌توانند به راحتی در این وب‌سایت، محتواهای اربعینی خود را با مخاطبان، به اشتراک بگذارند.

کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌توانند با هشتک #به تو از دور سلام و #زیارت_نیابتی به غنای محتوای اربعینی، کمک کرده و در این پویش شرکت کنند.

پویش مجازی #درمسیرحسین(ع) آغاز شد

صفحه اینترنتی در مسیر حسین (ع)، با پویشی ویژه جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی راه‌اندازی شد. در این پویش، علاقه‌مندان و جاماندگان از پیاده‌روی اربعین حسینی می‌توانند با امضای میثاق‌نامه‌ای با حضرت اباعبدالله(ع)، پیوند دوباره خود را با خط سرخ عاشورای حسینی اعلام کنند. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس WWW.MASIREHOSSEIN.IR نسبت به امضای این میثاق‌نامه و شرکت در پیاده‌روی مجازی اربعین حسینی اقدام کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"