1400/7/4 09:56:06
*
0
46387

آینده جهان اسلام به سمت همگرایی پیش می‌رود

سپهرغرب، گروه اندیشه: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف و جنگ در جهان اسلام هستند تا به این وسیله سرمایه مادی و انسانی جهان اسلام را هدر دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید شهریاری با اشاره به مأموریت جدید مجمع جهانی تقریب، اظهار کرد: آینده جهان اسلام به سمت همگرایی پیش می‌رود و درعین‌حال دشمن در تلاش است تا یک واگرایی در جهان اسلام ایجاد کند و جنگ و تنازع و اختلافات را در جهان اسلام گسترش دهد.

وی افزود: ما معتقدیم به‌جای اینکه به تشدید اختلافات و تفرقه دامن بزنیم بیشتر توجه خود را معطوف به استکبار کنیم و با اقدامات آنها مقابله کنیم که در صدد ایجاد نفاق در جهان اسلام هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما باید بر روی نقشه استکبار در ایجاد تفرقه در جهان اسلام متمرکز شویم. اینها به دنبال ایجاد درگیری، تکفیر و جنگ در جهان اسلام هستند تا به این وسیله سرمایه‌های مادی و معنوی و انسانی جهان اسلام را از بین ببرند.

شهریاری با بیان اینکه نباید در زمین دشمن بازی کنیم اظهار کرد: ما باید در زمین خودمان بازی کنیم. زمین ما اتحاد زیر پرچم محبت رسول‌الله (ص) است همان گونه که در عصر ولایت ایشان در مدینه برقرار بود و همه صحابه با اختلاف نظرهایی که داشتند، تحت ولایت ایشان یکپارچه بودند.

وی با اشاره به اینکه ما باید مکتب اهل‌بیت (ع) را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم، اظهار کرد: اینکه مسلمانی را علیه مسلمان دیگر تحریک کنند یا او را به قتل برسانند، در تضاد با مکتب اهل‌بیت علیهم السلام است. مسلمانی به اظهار شهادتین با نیت صادق است و این در نفی کفر ظاهر کافی است. ما حق نداریم مسلمانی که شهادتین بر زبان می‌راند را به قتل برسانیم. قتل مسلمان از شنیع‌ترین گناهان نزد همه مذاهب اسلامی معتبر است. جنگ بین مسلمانان و قتل مسلمان از نقشه‌های شوم استکبار است.

حجت‌الاسلام سید احمد صابونچی نیز در این دیدار خواستار همکاری با مجمع جهانی تقریب در حوزه تقریب و برگزاری همایش منطقه‌ای تقریب با حضور کشورهای منطقه و با همکاری مجمع جهانی تقریب در اکراین به میزبانی حسینیه اهل‌بیت کی یف اوکراین شد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"