کد خبر : 47342
تاریخ : 1400/7/29
گروه خبری : استان

توهین به اعتقادات شیعه یا سنی موجب تفرقه و خوشحالی دشمنان می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در همایش پرچمداران وحدت که با حضور روحانیون مریوان و سروآباد برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی وجود دارد و همه ما به خاطر وطن این مشکلات را تحمل می‌کنیم.

وی به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه و جدایی در بین مسلمانان و اجتماع اشاره کرد و افزود: دشمنان نظام مخالفین و معاندین نظام را به حرکت‌های تفرقه‌افکنانه و ضدیت با نظام تشویق می‌کنند اما در برابر موافقین گارد می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: موضوع وحدت تنها در رابطه با دین و مذهب شیعه و سنی نیست بلکه در همه موارد باید در جامعه وحدت و همدلی داشته باشد.

وی با بیان اینکه وحدت اجتماعی، قومیت‌ها و سلایق مختلف است، گفت: ما در هر قوم و اندیشه سیاسی حق نداریم بر طبل تفرقه بکوبیم چرا که این کار انسجام جامعه را به هم می‌زند.

وی عنوان کرد: امروز اگر تمام کارهای ما درست باشد باز هم آنها ساز مخالفت می‌زنند برای دشمنان اسلام و نظام، شیعه و سنی فرقی ندارد و توهین به مقدسات و اعتقادات را ابزاری برای ایجاد تفرقه کرده‌اند.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: توهین به اعتقادات شیعه یا سنی، از هر طرف صورت بگیرد موجب خوشحالی دشمنان می‌شود.

وی گفت: برخوردهای نادرست را باید نصیحت کرد، امروز جامعه ما با مشکلات اقتصادی مواجه است لذا نباید با بیان برخی مطالب یا دنبال کردن موضوعات کم‌ارزش موجب نگرانی بیشتر شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: وحدت در حوزه‌های مختلف می‌تواند نمود پیدا کند، بصور مثال، یکی از عوامل وحدت در شرایط امروز جامعه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن واکسن کرونا برای نجات جامعه از شر این بیماری است.

وی اضافه کرد: با تفرقه و جدایی و پنجه به صورت هم کشیدن کسی به جایی نمی‌رسد چون ریشه اختلافات همیشه جهل و نادانی نیست.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه هواهای نفسانی جامعه را به سمت تفرقه می‌کشاند، افزود: امروز علمای شیعه و سنی و مردم از شیعه و سنی در ایران اسلامی از وحدت عملی و پایدار برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: همه در ایران اسلامی از شیعه و سنی دوستدار اهل بیت هستند وقتی ما این همه اشتراکات دینی داریم چرا باید وحدت به معنای کامل نداشته باشیم.

امروز بیش از هر زمانی نیاز به وحدت داریم

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان هم در این همایش اظهار کرد: وحدت به معنای کلمه موضوع بسیار مهمی است که همه باید در مسیر آن تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه وحدت جامعه را به سمت توسعه و پیشرفت همه جانبه هدایت می‌کند، گفت: وحدت نقش مهمی در مسیر شکوفایی و رشد جامعه دارد و با وحدت و همدلی جامعه از آسیب و گزند دشمنان مصون می‌ماند.

وی از وحدت به عنوان یکی از عوامل مهم در پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل نام برد و عنوان کرد: ثمره وحدت بود که موجب رشد و تعالی ملت ایران شد که از یک سو در مقطعی از زمان معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه در تقسیم استعماری جهان بهم زد و از سوی دیگر یکی از رژیم‌های وابسته را ریشه‌کن کرد.

وی تصریح کرد: امروز بیش از هر زمانی نیاز به وحدت داریم تا بتوانیم از دین اسلام و ارزش‌های این امانت الهی حراست کنیم.

نبود ادارات خدمات‌رسان از مشکلات جدی شهرستان سروآباد

ماموستا حسینی امام جمعه سروآباد هم در این همایش اظهار کرد: شهرستان سروآباد از دیرباز شهر روحانیت و پیشکسوتان دین مبین اسلام بوده و هست.

وی افزود: امروز هم رسالت دینی خود را حفظ کرده اما متاسفانه محرومیت‌های این شهرستان، حداقل عمده فاکتورهای یک شهر کوچک را ندارد ولی اسم شهرستان را یدک می‌کشد.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: نبود ادارات خدمات‌رسان که وجود آنها از ضرورت‌هاست از مشکلات اساسی سروآباد است.

وی نبود یک واحد تعزیرات حکومتی در شهر سروآباد را از مشکلات این شهرستان دانست و گفت: شهر سروآباد با توجه به اینکه شهری مرزی است لذا مقتضیات مکان و زمان ایجاد می‌کند که در زمان متناسب اعمال قانون شود و چهره شهر چهره قانون‌مدار به خود بگیرد تا دیگر شاهد قاچاق نباشیم.

وی همچنین ادامه داد: نبود نظارت و توجه کافی به منابع طبیعی و آب است که متاسفانه موجب شده که با معضل بزرگتری که مهاجرت ساکنین شده است که رفع این مشکل نیاز به توجه شرکت آبفا است.

ماموستا حسینی اضافه کرد: شرکت آب در این شهرستان با این توجیه که اعتبار کافی ندارد تنها به اقدامات جاری خود بسنده کرده لذا از مسئولان استانی انتظار داریم با تامین اعتبار زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم کنند.

وی اظهار کرد: برای حراست از منابع طبیعی یک شعبه ویژه رسیدگی به متخلفین تعدی به منابع طبیعی در دادگستری سروآباد صورت بگیرد.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/47342