کد خبر : 55420
تاریخ : 1401/2/27
گروه خبری : استان‌ها

دستگیری 10 کارمند شهرداری سنندج

متخلفین عرصه ساخت و ساز غیرمجاز در دام قانون افتادند

حجت‌الاسلام حسینی از دستگیری 20 نفر متخلف در عرصه ساخت و ساز غیرمجاز در سنندج خبر داد و اظهار کرد: 10 نفر از این افراد کارکنان شهرداری سنندج و 10 نفر نیز از دلالان ساخت و سازهای غیرمجاز بودند که با ورود جدی دادستانی مرکز استان این اتفاق رخ داد.

وی با اشاره به تأکید همیشگی دستگاه قضائی استان بر احیای حقوق عامه و صیانت از اراضی ملی و دولتی، افزود: با ورود جدی دادستانی مرکز استان کردستان و به‌صورت علی‌الراس و مستقیم در تاریخ 22 اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 20 نفر از این افراد که به‌طور سازمان یافته مبادرت به تصرف اراضی ملی، دولتی و وقفی و به تبع آن تشکیل شبکه کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء نموده بودند در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

وی افزود: تعداد 10 نفر از این افراد بازداشت شده کارمند شهرداری سنندج و 10 نفر دیگر دلالان ساخت و ساز هستند که دستگیر شده و برای این افراد پرونده قضائی در دادگستری مرکز استان تشکیل شده است و همچنین یک نفر از این متهمان متواری می‌باشد که به‌زودی دستگیر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تأکید کرد: این اقدام در راستای تأکیدات مکرر دستگاه قضائی استان بر برخورد جدی و قاطع با زمین‌خواری و سوء‌استفاده از بیت‌المال صورت گرفته است و پیش‌بینی این است که تعداد این افراد در آینده نزدیک به 35 نفر خواهد رسید.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: دادستانی مرکز استان کردستان حسب پیگیری‌های جدی صورت گرفته مشخصات افراد متخلف دیگری را نیز راساً استخراج نموده و طی دستور قضائی به اداره کل اطلاعات اعلام نموده است و طی روزهای آینده نتیجه این اقدامات اعلام خواهد شد.

عالی‌ترین مقام قضائی استان با بیان اینکه برخورد با دست‌اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی، ساخت و ساز‌های غیرمجاز و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز از راهبردهای مهم دادگستری کردستان است، افزود: با افرادی که به‌صورت غیر قانونی و بدون هرگونه دلیل اثبات مالکیت، نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند، برخورد و از تصرفات غیر قانونی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/55420