کد خبر : 56925
تاریخ : 1401/4/2
گروه خبری : جامعه

اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در استان کردستان

1090 عمده‌فروش و خُرده‌فروش مواد مخدر بازداشت شدند

سردار علی آزادی پیش‌ از‌ ظهر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در سنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک این ایام به همه همکاران خود و فعالان این عرصه، اظهار کرد: امسال هفته مبارزه با مواد مخدر از یکم تا هشتم تیرماه جاری با شعار «همه با هم نه به اعتیاد، یاری‌گر هم باشیم» نام‌گذاری شده است.

وی از تشکیل و فعالیت کمیته‌های مختلف ازجمله مشارکت‌های مردمی، مشارکت حقوقی و قضائی، شناسایی اموال، مقابله با عرضه و جرائم، فرهنگی، درمان، پیشگیری، پژوهش و بانوان زیر نظر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خبر داد و گفت: 160 برنامه در این هفته در سطح استان برگزار می‌شود.

فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اینکه 25 دستگاه مختلف در استان متولی و عضو این شورا هستند، تصریح کرد: این شورا تنها یکی از متولیان این حوزه بوده و باید همه باهم برای جلوگیری از گسترش مصرف مواد مخدر تلاش و همکاری کنیم؛ چراکه پدیده مواد مخدر و اعتیاد زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه تقدیم چهار هزار و 200 شهید و بیش از 13 هزار جانباز بیانگر دغدغه مقابله با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش آن است، عنوان کرد: دشمنان طوری وانمود کرده‌اند که آسیب‌های این حوزه برای متولیان امر مهم‌ نیست، درحالی‌ که این‌ها واقعیت ندارد.

آزادی از کشف یک تُن و 420 کیلوگرم مواد مخدر در طول سال گذشته در استان کردستان خبر داد و افزود: این آمار کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر 24 درصد افزایش داشته است.

وی از کشف بیش از 373 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سه‌ماهه نخست سال‌ جاری در استان خبر داد و بیان کرد: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کردستان از بازداشت یک‌هزار و 90 نفر عمده‌فروش و خُرده‌فروش مواد مخدر در طول سال گذشته تاکنون در استان خبر داد و عنوان کرد: همچنین در این مدت 612 معتاد متجاهر در کردستان دستگیر و جمع‌آوری شده‌اند.

آزادی بیان کرد: با وجود این میزان کشفیات، نرخ جرم در کردستان نسبت به سایر استان‌ها بسیار پایین و در رده سی‌‌وسوم کشوری قرار دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان یادآور شد: دیدار با نماینده ولی‌ فقیه، استاندار، ائمه جمعه و خانواده‌های معظم شهدا، غبارروبی مزار شهدا، سخنرانی پیس از خطبه نماز جمعه، پاک‌سازی نقاط آلوده، سامان‌دهی معتادان متجاهر، برگزاری مسابقات ورزشی، میز خدمت، آموزش و کارگاه‌های آموزشی و حمایت از درمان بیماران نیازمند ازجمله برنامه‌های این هفته در استان خواهد بود.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/56925