کد خبر : 57476
تاریخ : 1401/4/15
گروه خبری : جامعه

فواید نوشیدن دمنوش نعناع در تمام فصول

 یکی از مواد خوراکی رایج در آشپزخانه برگ نعناع است. ساده‌ترین روش برای گنجاندن آن در رژیم غذایی، جوشاندن مقداری برگ نعناع در آب و مصرف معجون در طول روز است. با توجه به تاثیر طراوت بخشی و خنک‌کنندگی این سبزی، می‌تواند جایگزینی سالم برای انواع نوشیدنی‌ها معمول و نوشیدنی‌های کافئین‌دار باشد.

نعناع از جمله سبزیجاتی است که هم در آشپزی و هم برای اهداف دارویی استفاده می‌شود، پراشتهایی و پرخوری را کنترل کرده، به کاهش وزن کمک، تعادل الکترولیت‌ها را حفظ، دمای بدن را تنظیم و سطح انرژی بدن را در طول روز حفظ می‌کند. همچنین ساده‌ترین راه برای هیدراته ماندن بدن در تمام فصول و نه تنها فصل تابستان است.

به گفته کارشناسان، برای هضم، جذب و دفع بهتر باید در تمام فصول به اندازه کافی آب بنوشید. تامین آب مورد نیاز بدن سلامت پوست را حفظ کرده و روند فرسودگی را به تاخیر می‌اندازد و در عین حال جذب مواد مغذی را در روده بهبود می‌بخشد. همچنین دمنوش نعناع از یبوست پیشگیری و آن را درمان، دمای بدن را تنظیم، سم زدایی طبیعی را بهینه و فشار خون را حفظ می‌کند.

مصرف نعناع همچنین به بهبود خلق و خو کمک می‌کند. نوشیدن دمنوش نعناع در شب باعث میشود تا خواب سالمی داشته باشید و ذهن را آرام میکند.

**فوائد مصرف دمنوش نعناع در تمام فصول

در‌حالی‌که در فصل تابستان ممکن است فرد تمایل داشته باشد از نوشیدنی‌های سرد و کافئین‌دار برای غلبه بر گرما مصرف کند، باید از دمنوش نعناع مصرف کرد تا بدن به‌طور طبیعی خنک بماند و میل به نوشیدنی‌های ناسالم رفع شود.

به گزارش هندوستان تایمز، در طول زمستان، فرد خیلی احساس تشنگی ندارد. دمنوش نعناع به‌دلیل خاصیت طراوت بخشی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. نوشیدن دمنوش گرم نعناع به هضم و سوخت و ساز بهتر مواد غذایی در فصل سرد کمک می‌کند زیرا در زمستان اشتها به شکل طبیعی بیشتر می‌شود.

 

 

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/57476