کد خبر : 58489
تاریخ : 1401/5/12
گروه خبری : ورزشی

روزشمار هیجان در لیگ دسته اول فوتبال کشور؛

شیران شهرداری هگمتانه برای کارزار لیگ یک به خط شدند

امروز تیم فوتبال شهرداری تنها نماینده فوتبال پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین در لیگ دسته اول فوتبال کشور باعث شده تا شور و نشاط بسیار خوبی در ورزش استان همدان ایجاد شود.

شهرداری همدان به‌عنوان پرچم‌دار ورزش دیار هگمتانه بعد از حضور شایسته در نخستین فصل حضور خود در لیگ دسته اول فوتبال کشور، با شوک غیرمنتظره رأی مخالف شورای اسلامی شهر همدان مواجه شد.

اما حمایت‌های خبرنگاران ورزشی در کنار دفاع تمام‌قد شهردار کلان‌شهر همدان و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان باعث شد تا شورای اسلامی شهر در این موضوع تجدید نظر کند.

تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان نیز دفاع تمام‌قدی از بحث ورزش داشتند تا با رأی آن‌ها موجی از شور و نشاط اجتماعی در سطح دیار الوند و فوتبال‌دوستان ایجاد شود.

بعد از تثبیت تیم فوتبال شهرداری همدان با تصمیم مدیران این تیم احمد جمشیدیان مربی نام‌آشنای فوتبال همدان به‌عنوان سرمربی آن انتخاب شد.

شروع دیرهنگام کار این تیم به‌دلیل روند تصویب تیم‌داری باعث شده تا آماده‌سازی و برگزاری اردو برای شهرداری‌چی‌ها و کادر فنی مشکل‌ساز شود؛ اما تا به امروز در بازار نقل و انتقالات به‌خوبی ورود کرده‌اند.

   تمام امکانات را برای موفقیت تیم فوتبال شهرداری همدان آماده کرده‌ایم

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در گفت‌وگو با خبرنگار سپهرغرب با اشاره به آخرین وضعیت تیم فوتبال شهرداری همدان، اظهار کرد: بعد از تعیین تکلیف تیم‌داری تیم فوتبال شهرداری توسط اعضای شورای اسلامی شهر همدان، بلافاصله با چندین گزینه مربی‌گری وارد مذاکره شدیم.

هادی بلاغی افزود: درنهایت با نظر کارشناسی که انجام شد، با احمد جمشیدیان بازیکن به‌نام سال‌های نه‌چندان دور فوتبال کشورمان و مربی بومی و توانمند استان به توافق رسیدیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه با توجه به زمان اندک تا شروع مسابقات تلاش کردیم این تأخیر به‌وجودآمده را سریع‌تر جبران کنیم، گفت: برای برگزاری اردو در داخل استان مذاکراتی با کمپ‌های تمرینی داشتیم که درنهایت اردوی دوهفته‌ای را در مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج برگزار کردیم.

بلاغی خاطرنشان کرد: تا جایی که در توان داشتیم، تمام امکانات لازم را برای برگزاری بهترین اردو جهت تیم فوتبال شهرداری فراهم کردیم تا با آمادگی خوبی به‌استقبال مسابقات برویم.

وی با اشاره به برگزاری اردوی تهران، بیان کرد: کادر فنی درخواست برگزاری یک اردوی یک‌هفته‌ای در تهران برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی فوتبال کشور را داشت که با برگزاری این اردو نیز بعد تاسوعا و عاشورای حسینی (علیه‌السلام) موافقت کردیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: با حمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر همدان، شهردار و مجموعه مدیران شهرداری از هیچ تلاشی برای آمادگی مناسب تیم کوتاهی نکردیم.

وی با اشاره به فصل پیش‌ روی مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، گفت: امیدواریم باغیرت و تلاش بازیکنان، توانایی کادر فنی و حمایت فوتبال‌دوستان همدان برای فوتبال استان آبروداری کنیم.

بلاغی افزود: امروز تیم فوتبال شهرداری همدان به یک سرمایه اجتماعی برای شهر و استان همدان تبدیل شده که چشم خیلی از نونهالان، نوجوانان و جوانان به این تیم است.

   بازی‌های تدارکاتی برای آماده‌سازی تیم فوتبال شهرداری همدان اهمیت زیادی دارد

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان نیز با اشاره به وضعیت تیم، اظهار کرد: ما دو هفته قبل شرایط خوبی نداشتیم، اما توانستیم در این مدت با جذب بازیکنان مد نظر، سر و شکل بهتری بگیریم.

احمد جمشیدیان افزود: شاکله اصلی تیم از ما جدا شده بود، اما تا جایی که توانستیم برای بازگشت این بازیکنان و پُر کردن پست‌های خالی تلاش کردیم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان با اشاره به اهمیت بومی‌گرایی، گفت: درحال حاضر تا جایی که ظرفیت بازیکنان بزرگ‌سال استان به ما اجازه داده، از نفرات بومی جذب کرده‌ایم.

جمشیدیان خاطرنشان کرد: همچنین در رده‌های سنی زیر 23 سال، زیر 25 سال، جوانان و امید هیچ بازیکن غیر بومی‌ از خارج استان نگرفته‌ایم.

وی با اشاره به شرایط اردویی تیم فوتبال شهرداری همدان، بیان کرد: 15 روز در همدان در مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج اردوی آماده‌سازی خود را برگزار کرده‌ایم و خوشبختانه با تلاش مدیریت باشگاه تا به امروز شرایط خوبی را پشت‌ سر گذاشته‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان عنوان کرد: هرچند آماده‌ نبودن چمن‌های شهر همدان باعث شد ما تمرینات خود را بیشتر در بهار و لالجین دنبال کنیم و ازنظر جابه‌جایی متعدد کمی دچار مشکل شدیم.

جمشیدیان افزود: زمین مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج زمین اصلی مسابقات لیگ دسته اول و دوم تیم‌های شهرداری و پاس است و ما نخواستیم فشاری روی این زمین در فاصله کمتر از یک ماه تا مسابقات بیاوریم‌؛ به همین دلیل تمرینات خود را در سایر چمن‌ها دنبال کردیم.

وی با تشکر از همکاری مسئولان در اختصاص زمان تمرین، گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاونین ایشان، مدیر ورزش و جوانان مریانج، مدیر تربیت بدنی آموزش‌وپرورش و مدیران مجموعه چمن شهید حاج‌قاسم سلیمانی شهر بهار و لالجین در این مدت همکاری خوبی با ما داشتند که از تمام این عزیزان تشکر می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان ادامه داد: تیم فوتبال شهرداری همدان تنها متعلق به مجموعه شهرداری نیست و باید تمام ادارات و مجموعه‌های استان برای کمک به این تیم پای کار بیایند تا بتوانیم این سرمایه اجتماعی را برای استان حفظ کنیم.

جمشیدیان با بیان اینکه برگزاری دیدارهای تدارکاتی را در دستور کار داریم، گفت: تا جایی که زمان به ما اجازه داده، برای آماده‌سازی تیم و قرار گرفتن در شرایط مسابقه با تیم‌های مختلف لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال کشور جهت برگزاری دیدارهای تدارکاتی مذاکره کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: روز جمعه برای برگزاری دیدار با تیم دسته اولی شمس آذر راهی قزوین خواهیم شد.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان با اشاره به برگزاری اردوی تدارکاتی در تهران، گفت: بعد از روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (علیه‌السلام) برای برگزاری چندین دیدار تدارکاتی و انجام تست‌های پزشکی ایفمارک اردوی یک‌هفته‌ای را در تهران برگزار خواهیم کرد.

جمشیدیان افزود: برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای ما از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار بوده و از اولویت‌های اصلی است.

وی با اشاره به تلاش مدیران شهرداری همدان، بیان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر،‌ شهردار همدان، مدیران شهرداری، رئیس و معاون‌ ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان همه و همه از ابتدا در کنار ما بوده‌اند که از تک‌تک آن‌ها تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان عنوان کرد: بنده به شهرم تعصب دارم و برای کمک به تیم فوتبال شهرداری آمده‌ام و تمام تلاش خود را برای موفقیت این تیم انجام خواهم داد تا در بهترین جایگاه در پایان فصل قرار بگیریم.

گفتنی است؛ طبق اعلام مدیران فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال کشور، قرعه‌کشی لیگ دسته اول فوتبال کشور چهارشنبه 19 مردادماه و مسابقات از ابتدای شهریورماه آغاز خواهد شد.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/58489