کد خبر : 73629
تاریخ : 1402/6/26
گروه خبری : کشاورزی

ایران در تولید کود پتاسه تا 3 سال دیگر خودکفا می‌شود

محمدعلی نیکبخت در نشست طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور که با حضور معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مسوول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شد، گفت:‌ در طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور ریل‌گذاری مناسبی انجام شده است و باید از این طرح موفق الگوبرداری شود.

وی افزایش بهره‌وری را یکی از مباحث مهم حوزه کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: طرح کشت در دیمزارها یکی از راه‌های دستیابی به افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در عرصه و میدان حضور دارد و در حل بسیاری از مشکلات کشور نقش‌آفرینی می‌کند،‌ گفت: طرح ملی جهش تولید در دیمزارها با حمایت‌های این ستاد توانسته است نقش مهمی در تولید گندم در سال زراعی جاری ایفا کند.

وی از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی ایران در تولید کود پتاسه طی 3 سال آینده خبر داد و افزود: با توجه به ضرورت تامین نهاده‌های تولید نظیر کود و بذر نیازمند همکاری سایر بخش‌ها هستیم.

گفتنی است؛ در این نشست، تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌‌ای میان معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکت گسترش توسعه‌گری پردیس به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، جهت معرفی کارشناسان بخش کشاورزی به عنوان مشاور و ناظر در «طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور» به امضا رسید.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/73629