کد خبر : 78438
تاریخ : 1402/10/26
گروه خبری : بیمه و بانک

با پیگیری‌های استاندار همدان؛

اختصاص 1500 میلیارد ریال تسهیلات خودکفایی ‌به دهیاری‌های همدان مصوب شد

به گزارش دوشنبه سپهرغرب و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد اظهار کرد: این تسهیلات طبق سیاست‌های دولت مردمی و انقلابی ایران قوی مبنی بر توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار در راستای خودکفایی دهیاری‌ها به‌منظور خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به روستاییان برای اجرای طرح‌های درآمدزا و خرید ماشین‌آلات تصویب شده است.

وی ادامه داد: بخشی از این مبلغ برای خرید ماشین‌های عمرانی و خدماتی و مبلغ قابل توجه دیگر برای اجرای طرح‌های درآمدزایی که منجر به درآمد پایدار خواهد شد، اختصاص می‌یابد.

استاندار همدان گفت: این مقدار تسهیلات در سال‌های گذشته حدود 60 میلیارد ریال بوده که با پیگیری‌ها با افزایش چشمگیری طی 6 ماه، به یک‌هزار و 500 میلیارد ریال رسیده است.

قاسمی‌فرزاد اظهار کرد: در دولت مردمی اجرای سند «تکام» (توانمندسازی و کارآفرینی مردم‌پایه) در راستای تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با ایجاد درآمد پایدار و قرار گرفتن نهاد دهیاری‌ها به‌عنوان متولی اصلی امور اجرایی روستاها در سطح قابل قبولی از خدمت‌رسانی می‌توان گامی مؤثر در اجرایی کردن اسناد بالادستی در حکمرانی روستایی مورد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداشت.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/78438