کد خبر : 79646
تاریخ : 1402/11/30
گروه خبری : ریحانه آفرینش

روسیه به‌دنبال طرح اتحاد کسب و کار زنان 10 کشور بریکس است

آنا نسترووا در نشستی خبری در دفتر روزنامه راسیسکایا گازتا چاپ مسکو افزود: این پروژه، یک چارچوب کاری دیجیتال است که زنان را از 10 کشور بریکس در عرصه تجارت و اقتصاد، متحد می‌کند.وی اظهار کرد: این پروژه، اطلاعات مربوط به پروژه‌های مشترک، پایگاه داده‌ها و شرکت‌های اداره شده توسط زنان را دربرمی‌گیرد.

رئیس طرف روسی اتحادیه کسب و کار زنان بریکس گفت: محتوا و دوره‌های آموزشی، مقالات، نتایج تحقیقات، نظرسنجی‌ها، اطلاعات مربوط به فعالیت‌های گروه‌های کاری زنان فعال در عرصه تجارت در کشورهای گروه بریکس در این پروژه گردآوری خواهد شد.

نسترووا افزود: هم‌اینک سهم شرکت‌های تحت رهبری و مدیریت زنان در کشورهای عضو گروه برکس 23 درصد است که اتحاد کسب و کار زنان بریکس، هدف بلندپروازانه خود را برای ارتقای این سهم به 50 درصد ترسیم کرده است.

به گفته وی، روسیه در این زمینه پیشرو است، زیرا سهم چنین شرکت‌هایی در این کشور، 45 درصد است.

رئیس طرف روسی اتحادیه کسب و کار زنان بریکس همچنین با اشاره به پیوستن پنج کشور جدید به این گروه از ابتدای سال 2024 میلادی (دی‌ماه 1402) گفت: به دنبال جلب مشارکت اعضای جدید در اتحاد کسب و کار زنان بریکس هستیم.

اتحادیه کسب و کار زنان بریکس، انجمنی از زنان کارآفرین از کشورهای عضو این گروه است.

فعالیت‌های اتحادیه تجاری زنان بریکس در سال 2020 میلادی و در زمان ریاست روسیه بر بریکس به‌عنوان بخشی از اجلاس سران کشورها به طور رسمی آغاز شد.

توسعه کارآفرینی زنان در کشورهای عضو، ارتقای کسب و کار زنان در عرصه بین‌المللی، گسترش زمینه‌های همکاری تجاری و سازوکارهای تعامل بین جامعه تجاری کشورهای بریکس از اهداف این اتحادیه است.

طرح ایجاد گروه بریکس با نزدیکی چهار قدرت اقتصادی در حال ظهور جهان شامل برزیل، روسیه، چین و هند در دوران اوج یکجانبه‌گرایی آمریکا در اواسط دهه 1990 میلادی شکل گرفت. «گروه بریک» در 16 ژوئن 2009 میلادی ( 26 خرداد 1388 شمسی) به‌طور رسمی تأسیس شد و با اضافه شدن آفریقای جنوبی در 21 سپتامبر 2010 (30 شهریور 1389) نام آن پس از پیوستن این کشور از «بریک» به «بریکس» تغییر یافت. با وجود عضویت پنج عضو جدید در این گروه شامل جمهوری اسلامی ایران، مصر، اتیوپی، امارات متحده عربی و عربستان سعودی از دی‌ماه 1402، موضوع تغییر نام مجدد این گروه تاکنون به صورت رسمی مطرح نشده است.

کشور روسیه در سال 2024 میلادی ریاست دوره‌ای بریکس را برعهده دارد.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79646