کد خبر : 79804
تاریخ : 1402/12/5
گروه خبری : شهر

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبر داد:

جریمه یک میلیارد ریالی قاچاق کود شیمیایی در کبودراهنگ

مرضیه یونسی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ابراز کرد: شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان کبودراهنگ به پرونده قاچاق 500 کیلوگرم کود شیمیایی یارانه‌ای به ارزش 550 میلیون ریال رسیدگی کرد و قاچاقچی کود شیمیایی یارانه‌ای به پرداخت یک میلیارد و 100 میلیون ریال جریمه محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهار کرد: شعبه پس از بررسی با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز دانست و علاوه‌بر ضبط کالاهای کشف‌شده، متهم را به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

یونسی خاطرنشان کرد: مأموران پلیس اماکن و بازرسان جهاد کشاورزی محموله کالای قاچاق را از انبار یک واحد صنفی کشف و پرونده تخلف آن را برای بررسی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

وی تعداد پرونده‌های وارده به این اداره کل در 10 ماه سال جاری تاکنون را 12 هزار و 213 فقره عنوان کرد و گفت: واحدهای متخلف در این مدت 23 هزار میلیارد ریال جریمه شدند.

یونسی افزود: عدم درج قیمت با دو هزار و 578 پرونده، گران‌فروشی با دو هزار و 71 مورد، عدم اجرای تکالیف صنفی با یک‌هزار و 273 مورد و تقلب با 919 فقره پرونده در صدر تخلفات قرار دارند.

وی اظهار کرد: گروه‌های گشت مشترک تعزیرات در قالب یک‌هزار و 50 نفر طی 10 ماهه امسال روانه بازار شدند و 9 هزار و 56 مورد بازرسی انجام دادند که نتیجه آن تشکیل دو هزار و 743 پرونده تخلف بود.

 

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79804