کد خبر : 79917
تاریخ : 1402/12/8
گروه خبری : جامعه

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان خبر داد:

جریمه بیش از 2 میلیارد ریالی قاچاقچی لوازم خانگی در همدان

مرضیه یونسی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران ابراز کرد: شعبه اول بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز فامنین به پرونده قاچاق لوازم خانگی شامل 192 دستگاه گوشت‌کوب برقی به ارزش یک میلیارد و 661 میلیون ریال رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهار کرد: شعبه پس از بررسی، با توجه به ارائه نکردن مدارک گمرکی، اتهام قاچاق را محرز دانست و علاوه‌بر ضبط کالاهای کشف‌شده، متهم را به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

به گفته یونسی، همچنین شعبه برای خودرو حامل کالای قاچاق، متهم را معادل ارزش خودرو به پرداخت 570 میلیون ریال جریمه و درمجموع به پرداخت بیش از دو میلیارد ریال محکوم کرد.

وی با بیان اینکه اجرای احکام تعزیرات حکومتی فامنین با دریافت پرونده اقدام به وصول جریمه کرد، افزود: مأموران پلیس آگاهی فامنین در اتوبان همدان- ساوه از خودرو وانت محموله کالای قاچاق را کشف و پرونده تخلف آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

   محکومیت 2 نانوای متخلف در تویسرکان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از محکومیت دو نانوا برای عرضه خارج از شبکه دو هزار کیسه آرد یارانه‌ای خبر داد و گفت: به پرونده یک نانوا به‌دلیل عرضه یک‌هزار و 100 کیسه آرد یارانه‌ای خارج از شبکه به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال رسیدگی شد و شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده، تخلف را محرز دانست و علاوه‌بر الزام عرضه کالا در شبکه توزیع، متخلف را به پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

یونسی افزود: این شعبه به پرونده نانوای دیگر که اقدام به عرضه خارج از شبکه 900 کیسه آرد یارانه‌ای کرده بود نیز رسیدگی کرد و با احراز تخلف، متهم به پرداخت سه میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گفته وی، جهاد کشاورزی شهرستان تویسرکان گزارش تخلف دو نانوا را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کرده بود.

این مقام مسئول تعداد پرونده‌های وارده به این اداره کل در 10 ماه سال جاری را 12 هزار و 213 فقره عنوان کرد و گفت: واحدهای متخلف در این مدت 23 هزار میلیارد ریال جریمه شدند.

یونسی افزود: عدم درج قیمت با دو هزار و 578، گران‌فروشی با دو هزار و 71، عدم اجرای تکالیف صنفی با یک‌هزار و 273 و تقلب با 919 فقره پرونده در صدر تخلفات قرار دارند.

وی اظهار کرد: گروه‌های گشت مشترک تعزیرات در قالب یک‌هزار و 50 نفر طی 10 ماهه امسال روانه بازار شدند و 9 هزار و 56 مورد بازرسی انجام دادند که نتیجه آن تشکیل دو هزار و 743 پرونده تخلف بود.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79917