شناسه خبر:57446
1401/4/15 09:07:12

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه گفت: امسال 6 هزار و 702 زوج کرمانشاهی تسهیلات ازدواج را دریافت کرده‌اند و یک‌چهارم متقاضیان نیز در صف انتظار قرار دارند.

هفت هزار و 782 زوج کرمانشاهی متقاضی دریافت وام ازدواج هستند و متولیان اعطای تسهیلات می‌گویند از این تعداد 6 هزار و 702 نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند و بیش از سه‌چهارم افراد باقی‌مانده نیز در شعب بانک‌ها درحال تکمیل پرونده هستند.از طرف دیگر مسئولان ورزش و جوانان استان می‌گویند آمار دریافتی وام ازدواج در استان قابل قبول نیست و بانک‌های عامل باید همچون سال‌های گذشته برای پرداخت این نوع تسهیلات همکاری داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه با بیان اینکه 6 هزار و 702 زوج کرمانشاهی موفق به دریافت وام ازدواج شده‌اند و یک‌چهارم متقاضیان در صف انتظار هستند، اظهار کرد: زوج‌هایی که در زمستان سال گذشته برای وام ازدواج ثبت‌نام کرده‌ بودند، با تصور افزایش تسهیلات در سال جدید، دریافت وام را به ابتدای امسال موکول کردند که همین موضوع سبب افزایش حجم کاری در ابتدای امسال شد.

بهزاد جلیلیان عنوان کرد: هم‌اکنون سرعت پرداخت تسهیلات ازدواج افزایش یافته و بنا بر اعلام بانک‌ها به کمتر از دو ماه رسیده است.

جلیلیان درباره میزان تسهیلات و ضمانت آن گفت: برای افراد عادی و بالای 25 سال آقایان و 23 بانوان، 120 میلیون تومان و برای افراد کمتر از 25 و 23 سال نیز 150 میلیون تومان با یک نفر ضامن درنظر گرفته شده است.

وی افزود: برای خانواده‌های ایثارگران چون مبلغ وام دو برابر می‌شود، تعداد ضامن نیز دو برابر شده و به دو نفر افزایش پیدا می‌کند.

شناسه خبر 57446