شناسه خبر:57492
1401/4/16 08:41:09

سپهرغرب، گروه خبر: سرپرست فرمانداری صحنه با بیان اینکه باغات مثمر شهرستان در معرض خشکی و خشک‌سالی قرار گرفته‌اند، لزوم تسریع در آب‌رسانی سیار از سوی دستگاه‌های متولی استان را خواستار شد.

جهانبخش زنگنه‌تبار در سومین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان با توجه به نیاز شدید باغات مثمر شهرستان به آبیاری، لزوم تسریع در آب‌رسانی سیار از سوی جهاد کشاورزی استان را خواستار شد.وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 20 روستای شهرستان جهت تأمین آب شرب در مضیقه قرار دارند، بنابراین آب‌رسانی سیار به روستاهای در معرض تنش آبی توسط شرکت آبفای استان و خرید تانکرهای مورد نیاز شرکت آبفا از طریق ماده دو اعتبارات ضروری است.

غلامرضا شهبازی، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه نیز از پیگیری‌های ویژه درخصوص تأمین تانکر آب‌رسانی سیار و لوله جهت آب‌رسانی به باغات شهرستان صحنه خبر داد.

در این جلسه مقرر شد شهرداری صحنه، ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، قرارگاه پشتیبانی منطقه غرب نزاجا ماشین‌آلات با تانکرهای موجود را در اختیار ستاد بحران شهرستان صحنه قرار دهند و جهاد کشاورزی استان نیز نسبت به خرید تانکر و لوله انتقال آب جهت آب‌رسانی به باغات از طریق ممکن در اسرع وقت اقدام کند.

شناسه خبر 57492