کد خبر : 60825
تاریخ : 1401/7/12
گروه خبری : جامعه

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی:

حق مناطق جنگی در احکام کارکنان استان‌های جنگ‌زده برقرار شود

علی‌اکبر بسطامی در چهارمین جلسه شورای‌عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان ارشد لشکری و کشوری با اشاره به جایگاه ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای فرهنگ عمومی در ترویج فرهنگ شهادت و ایثار اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مقام و منزلت شهدا باید به‌صورت گسترده و با نصب المان و یادمان در معرض دید همگان قرار گیرد تا مردم ایران اسلامی بیش از پیش یاد، نام و راه شهدا را سرلوحه امورات خود قرار دهند.
وی در ادامه بر تکمیل المان‌های شهدا در سطح شهرستان‌های استان تأکید کرد و افزود: با آغاز فعالیت دولت انقلابی سیزدهم و نیروهای جهادی و انقلابی، می‌توانیم برخی از مشکلات فرهنگی جامعه را با هم‌فکری خانواده شهدا و ایثارگران برطرف کنیم.
دبیر اول فراکسیون ایثارگران با اشاره به اینکه 6 استان مرزی کشور در جنگ تحمیلی هدف بمباران و موشک باران رژیم بعث بودند، یادآور شد: برقراری حق مناطق جنگی در احکام کارکنان این استان‌های جنگ‌زده، کمترین کاری است تا قدردان ایثارگری و رشادت آن‌ها در زمان جنگ باشیم.
بسطامی ادامه داد: تمامی مسئولان و کارگزاران قوای سه‌گانه باید مراقب باشند با تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسی، معیشت بخش عظیمی از جامعه را تحت تاثیر قرار ندهند و بدون بررسی تمام جوانب مسائل، زندگی اقشار حقوق‌بگیر را به سمت متلاشی شدن سوق ندهند و سبب بروز نارضایتی‌های اجتماعی نشوند.
وی تأکید کرد: وزارتخانه‌ها به‌عنوان مجموعه مادر با ارائه دستورالعمل‌های مناسب نسبت به اجرای برنامه‌های متناسب با ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در زیر مجموعه‌های خود اهتمام لازم را داشته باشند.
عضو منتخب مجلس یازدهم در شورای‌ عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همچنین با اشاره به حماسه عظیم کنگره اخیر اربعین و هم‌چنین جایگاه ویژه مردم ایلام در تاریخ انقلاب، اضافه کرد: استان ایلام که امروز به‌عنوان شاهراه اربعین پذیرای خیل میلیونی زائران عتبات عالیات است، مردم آن نیز در دوران دفاع مقدس در خط مقدم دفاع از کیان، آب و خاک کشور انجام وظیفه کردند و اکنون لازم است به‌عنوان منطقه جنگی از مزایای مندرج در قوانین موضوعه کشور به بهترین نحو بهره‌مند شود.
بسطامی خاطرنشان کرد: ظرفیت مرز بین‌المللی با کشور عراق، منابع عظیم نفت، گاز، کشاورزی و همچنین مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایلام لزوم توجه ویژه به استان ثروتمند اما محروم ایلام را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/60825