کد خبر : 79950
تاریخ : 1402/12/8
گروه خبری : گردشگری

107 راهنمای گردشگری در کردستان فعالیت می‌کنند

منصور مهرزاد روز دوشنبه مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری اظهار کرد: راهنمایان گردشگری کردستان افرادی پویا، فعال و صاحب‌فکر و ارائه‌کننده تصویری جامع و کامل از فرهنگ، تاریخ و تمدن این منطقه هستند.

وی با بیان اینکه کردستان به‌دلیل ظرفیت‌های بالای گردشگری یکی از استان‌های پیشرو در زمینه آموزش راهنمایان گردشگری است، افزود: فعالان این حوزه در بخش‌های مختلف طبیعت‌گردی، اکوتوریسم، پرنده‌شناسی، فرهنگی، باستان‌شناسی و موزه‌ها به‌صورت تئوری و عملی آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با اشاره به حمایت همه‌جانبه از فعالان این حوزه عنوان کرد: توانمندسازی فعالان این بخش می‌تواند زیربنای صنعت گردشگری کردستان را مستحکم‌تر کند.

مهرزاد یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، راهنمایان گردشگری کردستان از اول فروردین‌ماه ١٤٠٣ به مدت 12 روز در دو نوبت‌کاری به راهنمای گردشگران در اماکن و بناهای تاریخی و گردشگری استان می‌پردازند.

وی با تأکید بر اینکه تمام تورها و دفاتر باید از ظرفیت راهنمایان دارای مجوز استفاده کنند، گفت: نقش راهنمایان گردشگری در راهنمایی و جلب رضایت مسافران و گردشگران و ترغیب آن‌ها به سفری دوباره به استان از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

  لینک
https://sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79950