1400/6/23 10:20:01
*
0
45848

نهاوند نیاز به پارکینگ برای خودروهای تخلیه فاضلاب دارد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: نبود پارکینگ برای خودروهای تخلیه فاضلاب، معضلات زیست محیطی نهاوند را تشدید می‌کند.

مهرداد سلگی در ای‌باره اظهار کرد: نبود پارکینگ مناسب برای خودروهای تخلیه فاضلاب در شهر نهاوند باعث تشدید مشکلات زیست محیطی این شهر می‌شود.

وی افزود: نبود پارکینگ باعث می‌شود که رانندگان خودروهای خود را درب منزل پارک کنند که همین مساله باعث آلودگی محیط زیست و آزار شهروندان می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند اضافه کرد: سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری نهاوند و حومه شهرداری مکلف است مطابق دستورالعمل ساماندهی و نظارت بر فعالیت خودروها، مکانی را برای توقف و پارک این خودرو‌ها ایجاد کند.

وی از راه‌اندازی و مدیریت خودروهای حمل فاضلاب در نهاوند به منظور حل مشکلات خبر داد و افزود: یکی از معضلات زیست‌محیطی شهرستان تخلیه فاضلاب‌های خانگی توسط خودروهای حمل فاضلاب در مزارع کشاورزی، جاده‌ها و رودخانه است که این مساله مشکلات مختلف زیست‌محیطی را ایجاد می‌کند.

سلگی افزود: علاوه بر این موضوع، عدم شناسایی و ثبت خودروها برای ساماندهی و نظارت‌ لازم بر آن‌ها از دیگر مشکلاتی بود که در این بخش وجود داشت و همین مساله باعث بروز تخلفات مختلف از سوی آنها می‌شود.

وی از پیگیری‌های صورت گرفته برای رفع مشکلات خبر داد و افزود: در اردیبهشت کارگروه‌ها و جلسات متعددی برای ساماندهی و فعالیت خودروهای حمل فاضلاب خانگی برگزار شد که در کارگروه پسماند مصوباتی از جمله ساماندهی خودروهای حمل فاضلاب مورد تصویب قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب مطابق مصوبات کارگروه اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت عصر سلامت نهاوند برای ساماندهی و مدیریت پساب‌های خانگی توسط خودروهای حمل فاضلاب در تصفیه‌خانه نهاوند کرده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"