1400/7/29 09:20:20
*
0
47331
نیمه نخست امسال؛

27 مرکز فنی و حرفه‌ای جوارکارگاهی در همدان راه‌اندازی شد

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: 27 مرکز آموزشی جوارکارگاهی در این استان با هدف مشارکت واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در فعالیت‌های آموزشی و به‌منظور توانمندسازی نیروهای شاغل صنایع و صنوف راه‌اندازی شده است.

«وهب مختاران» روز چهارشنبه با بیان اینکه صنایع و مراکز بزرگ تولیدی در استان همدان با دایر کردن واحدهای آموزش بین کارگاهی گام مهمی برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات خود برمی‌دارند، افزود: با افتتاح این تعداد مرکز آموزش بین کارگاهی، برای 16 هزار و 467 نفر از شاغلان صنایع و صنوف و کارجویان آزاد، دوره ارتقای مهارت برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: تعهد سازمان فنی و حرفه‌ای تا پایان سال جاری تأسیس 31 مرکز فنی و مهارت‌آموزی مجاورکارگاهی است که با ادامه روند پیش رو، راه‌اندازی این مراکز از میزان تعهد فراتر خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان یادآور شد: کارکنان و علاقه‌مندان شرکت در کلاس‌های آموزشی و مهارتی در این‌گونه مراکز بین کارگاهی پس از گذراندن دوره، کسب مهارت و قبولی در آزمون پایانی، گواهینامه دریافت خواهند کرد.

مختاران با اشاره به اینکه در مراکز جوارکارگاهی علاوه‌بر یادگیری مهارت، پرورش خلاقیت و کارآفرینی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد، ادامه داد: ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی در واحدهای تولیدی و صنعتی با برگزاری دوره‌های مهارتی و علمی کوتاه‌مدت برای جذب افراد به بازار کار، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی عنوان کرد: کارکنان صنایع و اتحادیه‌ها با ارتقای سطح دانش فنی نیروهای کار، صنایع و صنوف در کنار محل اشتغال خود، می‌توانند با دریافت مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، اقدام به تأسیس و راه اندازی مراکز آموزشی جوارکارگاهی کنند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان دارای 22 مرکز آموزش دولتی و 198 آموزشگاه خصوصی است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"