شناسه خبر:58854
1401/5/25 09:37:23

مدیر تعاون روستایی استان همدان از کشت دو هزار متر مربع گیاه دارویی گل همیشه‌بهار توسط اتحادیه تعاونی تولید استان همدان در شهرستان کبودراهنگ خبر داد.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی استان همدان، مجید مسلمی‌راد افزود: در سال جاری اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی استان همدان برای نخستین‌بار در راستای توسعه و ترویج کشت و پرورش گیاهان دارویی و فراهم کردن بستر برای احداث و راه‌اندازی واحدهای صنایع تبدیلی، اقدام به کشت گیاه دارویی گل همیشه‌بهار در سطح دو هزار متر مربع در شهرستان کبودراهنگ به‌صورت مزرعه الگویی و نمایشی کرده و در مرحله برداشت محصول است.

وی ابراز کرد: گل همیشه‌بهار از گیاهان بسیار باارزش در صنایع دارویی است که علاوه‌بر درمان انواع بیماری‌ها، از عصاره این گیاه با نام هلنالین در ساخت پمادهای ضد التهاب، بهبود زخم و سوختگی استفاده می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به اقلیم متنوع همدان گیاهان دارویی تولید‌شده در این استان از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار بوده و به‌دلیل کم‌آب‌بر بودن بسیاری از گیاهان دارویی، کشت این گیاهان در شرایط خشک‌سالی و کمبود آب می‌تواند به منبع درآمد خوبی برای کشاورزان (عمدتاً کشاورزان خُرد) تبدیل شود.

مدیر تعاون روستایی استان همدان یادآور شد: اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان همدان با هدف ترویج کشت گیاهان دارویی و احداث واحدهای فرآوری گیاهان دارویی در آموزشگاه آزاد کشاورزی فنی و حرفه‌ای اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی نظری و عملی برای متقاضیان فعالیت در این حوزه کرده و سعی دارد زمینه را برای اشتغال‌آفرینی سودآور و پایدار در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته فراهم کند.

 

شناسه خبر 58854