1400/7/19 10:08:02
*
0
46838

کود به کشاورزان تحویل می‌شود پول آن فصل برداشت دریافت می‌شود

سپهرغرب، گروه کشاورزی: سرپرست امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: با عقد قرارداد با کشاورزان کود به کشاورزان تحویل می‌شود و در فصل برداشت پول آن دریافت خواهد شد.

علیرضا مهاجر گفت: با اجرای کشاورزی قراردادی، شرکت بازرگانی دولتی کودهای اصلی فسفر، پتاس و اوره را به کشاورزان تحویل و در زمان برداشت پول آن را دریافت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این اقدام از سال زراعی جدید آغاز می‌شود، گفت: شرکت بازرگانی دولتی با همکاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، کود‌های اصلی مورد نیاز کشاورزان را در زمان کشت تحویل می‌دهد و پس از اینکه کشاورز محصول خود را برداشت کرد و در زمان خرید محصول آن‌ها پول آن را دریافت می‌کند.

سرپرست امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی افزود: این اقدام در قالب کشاورزی قراردادی انجام می‌شود و شرک بازرگانی دولتی قراردادی با تولید کنندگان گندم، غلات، جو و کلزا منعقد می‌کند و نهاده مورد نیاز آن‌ها را در زمان کشت محصول در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

مهاجر تصریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی هیچ سودی برای مدتی که به کشاورز برای پرداخت مهلت داده می‌شود دریافت نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه بالا بودن قیمت کودهای شیمیایی باعث شده بود کشاورزان به اندازه کافی از کود شیمیایی استفاده نمی‌کردند و تولید محصول کاهش می‌یافت به این دلیل وزیر جهاد کشاورزی دستور داده تا با اجرای کشاورزی قراردادی دریافت نهاده کشاورزان تسهیل شود.

به گزارش فارس؛ در دولت قبل با حذف یارانه کود شیمایی قیمت پنج برابر شد، قیمت کودهای پتاسه و فسفره موسوم به سیاه تا 800 هزار تومان در هر کیسه هم رسید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"