شناسه خبر:84639
1403/4/20 18:11:54

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به ماندگاری گرمای هوا و افزایش مصرف آب، تأکید کرد: شهروندان مصارف غیر ضروری آب ازجمله شست‌وشوی حیاط و اتومبیل با آب شرب را کاهش دهند.

فرهاد بختیاری‌فر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ابراز کرد: کاهش مدت‌زمان استحمام، عدم آبیاری باغچه منازل با آب آشامیدنی، نصب سایبان برای کولرهای آبی، استفاده از تجهیزات کاهنده برای مصرف بهینه آب، استفاده از تجهیزات پمپاژ استاندارد و آبیاری در ساعات اولیه شب تا بامداد، ازجمله روش‌های مدیریت مصرف آب است.

وی ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف آب نه به معنای کم‌ مصرف کردن، بلکه به مفهوم مصرف بهینه بوده که زمینه‌ساز عبور از تابستان گرم امسال در همدان است.

بختیاری‌فر با اشاره به اینکه براساس بارش‌هایی که در سال آبی جاری داشتیم مشکلی برای تأمین آب شرب در استان همدان وجود ندارد، هشدار داد: مشارکت مردم در صرفه‌جویی ضروری است.

وی از تمامی مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان خواست که به موضوع صرفه‌جویی برای گذر بدون مشکل از تابستان گرم پیش‌ رو، توجه کنند.

بختیاری‌فر تأکید کرد: ما را در ارائه خدمات پایدار در حوزه آب یاری کنید؛ صرفه‌جویی باید از نگاه مقطعی تبدیل به یک فرهنگ بومی و اجتماعی در همه ابعاد زندگی ما شود.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 84639