1400/6/27 10:23:35
*
0
46007
وزیر جهاد کشاورزی:

بخش باغبانی باید حمایت شود

سپهرغرب، گروه کشاورزی: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حوزه باغبانی دچار عقب‌ماندگی هستیم، بر ضرورت حمایت، انتقال فناوری و ارتقای مکانیزاسیون در حوزه باغبانی تأکید کرد.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست با رؤسای اتحادیه‌ها و تشکل‌های باغبانی، با اشاره به اینکه تنوع تشکل‌ها بسیار زیاد است، اظهار کرد: در طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب است، این اجازه به وزارت جهاد کشاورزی داده شده تا تشکل‌ها و اتحادیه‌ها را به سمت وحدت پیش ببرد.

وی افزود: این آشفتگی و پراکندگی در تشکل‌ها باعث کاهش قدرت در حوزه کشاورزی شده است در حالی‌که در صنعت این پراکندگی وجود ندارد و باید این شرایط ساماندهی شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هر تصمیم برای این حوزه باید با حضور تشکل‌ها انجام شود، عنوان کرد: اگر قرار است تصمیمی برای بخش کشاورزی گرفته شود، باید با مشارکت تشکل‌ها باشد، چراکه در انتهای کار هم تصمیم ما باید توسط این افراد اجرا شود.

ساداتی‌نژاد افزود: در بخش کشاورزی نیازمند قدرت هستیم و باید برای حضور و فعال‌تر شدن تشکل‌ها ساز و کار تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه مباحث بسیار زیادی در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد، ادامه داد: باید تکثر در تشکل‌ها را برطرف تا بتوانیم به تمام حوزه‌ها ورود کنیم که این کار با کمک خود تشکل‌ها و اتحادیه‌ها اجرایی خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که بخش کشاورزی بسیار ثروتمند است، گفت: ما نیاز داریم با همفکری، انتقال دانش و فناوری و افزایش قدرت، جایگاه بخش کشاورزی را ارتقا دهیم.

ساداتی‌نژاد با بیان این که در حوزه باغبانی دچار عقب‌ماندگی هستیم، خاطرنشان کرد: باید با همفکری تشکل‌ها و ایجاد اتحاد در این زیربخش، عقب‌ماندگی را در اسرع وقت جبران کنیم.

وی تأکید کرد: حوزه باغبانی نیازمند حمایت، انتقال فناوری و ارتقای مکانیزاسیون است.

در این نشست، رؤسای اتحادیه‌ها و تشکل‌ها مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خود را به وزیر جهاد کشاورزی ارائه کردند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"