1400/6/31 10:27:04
*
0
46242

حمایت بهزیستی از خانواده‌هایی که فرزند چند قلو دارند

سپهرغرب، گروه اجتماعی: فرید از انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد 15 خرداد در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان بهزیستی از خانوار‌های دارای فرزند چندقلو خبر داد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اهمیت بسیار زیاد افزایش نرخ جمعیت کشور گفت: این موضوع چندین سال به عنوان موضوع اصلی در محافل مختلف مورد توجه قرار گرفته و به ویژه پس از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس و دولت، اقدامات مختلفی در این زمینه توسط نهادهای مختلف کشور صورت گرفته است.

حبیب‌الله مسعودی فرید افزود: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی حمایت‌کننده از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو و با هدف توسعه عدالت اجتماعی و تأمین رفاه اجتماعی این خانواده‌ها و تسهیل حمایت و مساعدت چند لایه به آنها، برنامه حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو را تدوین کرده که امیدواریم این برنامه با همکاری سایر دستگاه‌ها مسیر خود را طی کند و بتوانیم خدمات پایدارتر و کامل‌تری به این خانواده‌ها ارائه کنیم.

مسعودی‌فرید بیان کرد:بهزیستی در حال حاضر بیش از 16هزار خانواده دارای فرزند چندقلو را تحت پوشش قرار داده و تمامی خانواده‌هایی که فرزند سه قلو به بالا دارند بلافاصله تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند و از مستمری ماهانه به میزان یک میلیون و 100 هزار تومان برخوردار می‌شوند. علاوه بر این از سایر خدمات سازمان شامل کمک‌های بلاعوض و وام‌های کم‌بهره برای اشتغال نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی به حمایت بهزیستی از خانواده‌های دارای فرزند دوقلو اشاره کرد و تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 11 هزار و 500 خانوار دارای فرزند دوقلو که در سه دهک پایین درآمدی قرار دارند تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و از مستمری ماهانه 900 هزار تومان برخوردار شده‌اند و از سایر مزایا و خدمات سازمان نیز بهره‌مند می‌شوند. همچنین اگر دانش‌آموزی در این خانواده‌ها مشغول به تحصیل باشد؛ از خدمات ویژه دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی برخوردار می‌شود.

مسعودی فرید با اشاره به برنامه‌های آتی بهزیستی برای حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو اظهار کرد: طی تفاهم نامه‌ای که در ماه‌های گذشته با بنیاد 15 خرداد منعقد کردیم قرار است همکاری فی مابین صورت گیرد تا خدمات و حمایت‌های بیشتر و جامع‌تری به این خانواده‌ها ارائه شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"