1400/7/4 09:41:11
*
0
46380

تخلیه نخاله‌های ساختمانی در ورودی‌های نهاوند

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نهاوند گفت: ورودی شهرها و جاده‌های اصلی و روستایی نهاوند محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی شده است.

مهراد سلگی روز شنبه سوم مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه شاهد هستیم که ورودی شهرها و اطراف جاده‌های اصلی و روستایی شهرستان نهاوند محل تخلیه نخاله‌ها شده که این حریم‌ها ازنظر منظر عمومی و زیست‌محیطی با چالش مواجه شده است.

وی با اشاره به ضرورت توجه و سامان‌دهی تخلیه نخاله‌های ساختمانی در شهرستان، تصریح کرد: این امر نیاز به توجه بیشتر به جانمایی محل تخلیه نخاله توسط شهرداری‌های شهرستان دارد.

سلگی افزود: روستاها هم باید با کمک دهیاری‌ها و اداره راه نسبت به جمع‌آوری و جانمایی محل تخلیه نخاله‌ها اقدام کنند که در این زمینه قوانین بازدارنده هم وجود دارد که درصورت رؤیت می‌توانیم در مرحله نخست خودروی آن‌ها را توقیف کنیم و در مراحل بعد جریمه اعمال شود.

به گفته وی در شهرستان نهاوند بیشتر ورودی شهرها مورد هجوم نخاله‌ها قرار گرفته‌اند که اداره راه با کمک شهرداری با کامیون‌داران و رانندگانی که در این زمینه فعال هستند، باید جلساتی را برگزار کنند و در این خصوص سامان‌دهی صورت گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نهاوند یادآوری کرد: شهرداری‌ها می‌توانند با تعیین محل‌هایی که به‌صورت آماده از قبل وجود دارد، برای تخلیه نخاله‌ها در آن محل اقدام و این محل‌ها را برای تخلیه نخاله‌ها معرفی و اطلاع‌رسانی کنند و درصورتی‌که قانون‌مند این کار هدایت شود، می‌توانند از ریختن نخاله‌های ساختمانی در محل‌های ممنوعه جلوگیری کنند.

وی در پایان تأکید کرد: محل تخلیه نخاله‌های روستایی نیز باید توسط دهیاری‌ها جانمایی شود و به‌صورت متمرکز با همکاری بخشداری‌ها و همچنین گرفتن مجوز از اداره امور منابع آب که موضوع بستر رودخانه‌ها را در بر می‌گیرد، این کار صورت گیرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"