1400/7/6 09:37:33
*
0
46405

24000 جهادگر بسیجی در استان مرکزی سامان‌دهی شدند

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: استان مرکزی در حوزه خدمت به محرومین با سازمان‌دهی بیش از 24 هزار جهادگر بسیجی پیشتاز است و جهادگران در مقاطع مختلف عملکرد درخشانی از خود برجای گذاشتند که آخرین حضور میدانی آن‌ها اجرای طرح شهیدسلیمانی برای کاهش و آسیب‌های بیماری کرونا بود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در آیین اهدای دو واحد مسکونی به دو خانواده دلیجانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی که در امتداد عاشورا است، بار دیگر فرهنگ و ارزش‌های حاکم در عاشورا را احیا کرد و فرا رسیدن اربعین حسینی فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین درس‌های عاشورا است.

وی افزود: تسلیم نشدن در برابر دشمنان و زیر بار زورگویی‌های دشمنان نرفتن و ایثار و ازخودگذشتگی که اوج آن در حماسه حسینی رقم خورد، از درس‌های مهم عاشورا است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: توجه به امر به معروف و نهی از منکر، دستگیری از نیازمندان، انس با قرآن، توجه به نماز، دعا و توسل به اهل بیت (ع)، بصیرت و حق‌گویی و توجه به حقوق مردم از دیگر پیام‌های قیام حسینی است و با توجه به شرایط امروز، حرکت و تلاش برای رفع مشکلات مردم یکی از ضرورت‌های مهم است.

کریمی ادامه داد: تقویت و ترویج فرهنگ‌های اسلامی در جامعه موجب پیشرفت و تعالی خواهد شد و بنابراین همه توان را باید برای این مسئله پای کار بیاوریم.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سپاه و بسیج در سال جاری محرومیت‌زدایی است که همه توان برای تحقق این مسئله پای کار آمده و امیدواریم با مشارکت همه‌جانبه گام‌های بلندی در این راستا برداریم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن به همت مجاهدت‌های یک‌هزار و 250 گروه جهادی و مشارکت خیرین و دستگاه‌ها طی دو سال اخیر، 600 واحد مسکونی تحویل نیازمندان شده و جهادگران بسیجی در سخت‌ترین شرایط و محروم‌ترین نقاط به مردم خدمات ارائه دادند.

کریمی گفت: در حوزه اشتغال‌زایی با تکیه بر ظرفیت‌ها ازجمله مهارت‌آموزی، 680 صندوق قرض‌الحسنه و ارائه تسهیلات یک‌هزار فرصت شغلی که عمدتاً پایدار بوده‌اند و در سال جاری ایجاد یک‌هزار و 500 فرصت شغلی هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: استان مرکزی در حوزه خدمت به محرومین با سازمان‌دهی بیش از 24 هزار جهادگر بسیجی پیشتاز است و جهادگران در مقاطع مختلف عملکرد درخشانی از خود برجای گذاشتند که آخرین حضور میدانی آن‌ها اجرای طرح شهیدسلیمانی برای کاهش و آسیب‌های بیماری کرونا بود که بیش از 15 هزار جهادگر بسیجی آموزش دیدند و نقش‌آفرینی کردند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: دو هزار و 500 واحد مسکونی به مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی به‌ویژه مددجویان دارای دو عضو معلول و بیشتر در استان مرکزی واگذار شده است.

زهرا امینی ادامه داد: ساخت مسکن یکی از شاخص‌های توانمندسازی مددجویان زیر پوشش بهزیستی است.

وی افزود: بر این اساس سازمان بهزیستی تفاهم‌نامه‌هایی را با بنیاد علوی، بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و راه و شهرسازی برای ساخت مسکن منعقد کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: برخلاف اقدامات انجام‌شده در ساخت مسکن برای مددجویان این نهاد حمایتی، تأمین مسکن در استان به‌ویژه در شهرهای اراک و خمین به‌دلیل مشکل زمین پیشرفت کُندی دارد.

امینی با تقدیر از کمک خیران در ساخت مسکن، بیان کرد: تأمین مسکن برای مددجویان به کمک بیشتر خیران نیک‌اندیش نیازمند است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"