شناسه خبر:79827
1402/12/5 12:29:47

معاون دفتر توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین‌المللی گفت: متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی با ارسال رزومه به پلتفرم آی کانکت و تایید آن می‌توانند اقامت 5 ساله در ایران بگیرند.

سیدعلی حسینی با اشاره به راه‌اندازی پلتفرم آی کانکت برای همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی گفت: در راستای همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی، سامانه‌ای برای ثبت درخواست متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی برای دریافت حمایت‌های خاص مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علم و فناوری ریاست‌جمهوری راه اندازی شده است.

 

معاون دفتر توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین‌المللی هدف از راه‌اندازی این پلتفرم را زیست راحت مهاجران نخبه و کارآفرین در ایران عنوان کرد و گفت: سامانه آی کانکت در حال حاضر به زبان‌های عربی، فارسی و انگلیسی قابل دسترس است.

 

حسینی ادامه داد: براساس این برنامه اقامت 5ساله و کارت ویژه اقامت نخبگی به این افراد اعطا می‌شود و در واقع این افراد شهروند ایرانی محسوب می‌شوند و مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان نیز قرار خواهند گرفت.

 

وی ضمن بیان این مطلب بعد از ارائه درخواست رزومه‌ها امتیازبندی می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون 1500 نفر در سامانه آی کانکت اپلای کردند و تا الان برای حدود 800 نفر کارت اقامت صادر شده است؛ این افراد عمدتاً افغانستانی، لبنانی و سوری و تعداد کمی از آنها فرانسوی، اسپانیایی و ترکیه‌ای هستند.

 

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی در راستای اجرایی‌سازی اقدام شماره 8 سندجامع روابط بین‌المللی ایران مبنی بر توسعه‌ی سازوکار جذب، اقامت و بهره‌گیری ضابطه‌مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و دانشجویان خارجی تعریف شده است و پذیرای کلیه مهاجران نخبه و کارآفرینی است که خواهان اقامت و فعالیت در کشور ایران هستند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

شناسه خبر 79827