شناسه خبر:83478
1403/3/21 13:46:05

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و رونق گردشگری در استان، آماده واگذاری مخازن سدها برای راه‌اندازی سایت تفریحی هستیم.

آرش آریانژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: با توجه به بکر و خاص بودن مناظر سدها، این سدها ظرفیت‌های بزرگی برای رشد و توسعه صنعت تورسیم و گردشگری محسوب می‌شود.

وی افزود: مشکلی در تامین آب حوزه‌های کم مصرفی مانند گردشگری نداریم و این شرکت برای رفع موانع زیرساخت‌های گردشگری، آمادگی لازم را دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا نیز سدها و دریاچه‌ها از مهمترین قطب‌های گردشگری محسوب می‌شوند و سالانه هزاران مسافر را به خود جذب می‌کنند.

آریانژاد اضافه کرد: گردشگری و گذراندن اوقات فراغت به شیوه‌ای جدید، جزء جدایی‌ناپذیر جامعه صنعتی و حلقه‌ای مهم در بازتولید آن است.

وی یادآور شد: استان کردستان با دارا بودن سدهای متنوع و پرآب از قابلیت بسیار خوبی برای بهره‌گیری از این ظرفیت به منظور جذب گردشگر برخوردار است لذا ضرورت توجه به این منابع عظیم گردشگری در استان در جهت توسعه این صنعت، بیشتر احساس می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: رودخانه‌ها و دریاچه‌های پشت سدها جایگاه مناسبی برای انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های آبی هستند.

آریانژاد با دعوت از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی برای توسعه صنعت تورسیم و گردشگری در محل سدها، گفت: سرمایه‌گذاران اطمینان خاطر داشته باشند که موارد اداری برای عقد قرارداد جهت واگذاری لکه‌های تعیین شده در سدهای استان برای امر گردشگری، با سهولت کامل صورت خواهد گرفت و می‌توان گردشگری اکوتورسیم و درمانی را فعال کرد.

شناسه خبر 83478