شناسه خبر:58653
1401/5/20 09:25:40

سپهرغرب، گروه کشاورزی: وزارت کشاورزی فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، میزان خسارت‌های اولیه بخش کشاورزی از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که سه روز ادامه داشت، یک میلیون دلار تخمین زده شده است.

 

وزارت کشاورزی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، طبق آمار اولیه، میزان‌ ضررهای وارد شده به بخش کشاورزی در نتیجه تجاوز اخیر نظامیان صهیونیست به نوار غزه، حدود یک میلیون دلار تخمین زده شده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، این آسیب‌ها به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به تمامی بخش‌های کشاورزی وارد شده است.

وزارت کشاورزی فلسطین همچنین اعلام کرد، ضررهای وارد شده به بخش کشاورزی بالغ بر 600 هزار دلار، تولیدات گیاهی 300 هزار دلار، تولیدات دامی 150 هزار دلار و بخش آب و اراضی 150 هزار دلار برآورد شده است.

این وزارتخانه در ادامه تأکید کرد: میزان خسارت‌های وارد شده به بخش کشاورزی به صورت غیرمستقیم 400 هزار دلار برآورد شده است که بر تمامی بخش‌های کشاورزی تاثیر گذاشته و این امر نشان‌دهنده عدم توانایی کشاورزان در دسترسی به امکانات و تاسیسات خود و بازاریابی محصولات خود است.

در طول سه روز (از روز جمعه تا روز یکشنبه) درگیری‌های نظامی میان ارتش رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه رخ داد که با میانجیگری مصر آتش بسی صورت گرفت.

وزارت بهداشت فلسطین پیشتر اعلام کرده بود که در نتیجه این درگیری‌ها 44 فلسطینی از جمله 15 کودک شهید و 360 تن دیگر زخمی شدند.

 

شناسه خبر 58653