شناسه خبر:60520
1401/7/2 10:29:06

سپهرغرب، گروه جوانی: کتاب «انقلاب ما»، مجموعه داستان‌بازی‌های کودک و نوجوان چاپ و راهی بازار نشر شد.

کتاب «انقلاب ما»، مجموعه داستان‌بازی‌های کودک و نوجوان به همت خانه «همبازی» از سوی انتشارات «راه یار» چاپ و راهی بازار نشر شد. در بخشی از مقدمه این کتاب در توضیح انگیزه نگارش آن چنین می‌خوانیم:
مربی کاربلد می‌داند که بازی و داستان نه‌تن‌ها ابزار‌هایی برای تربیت کودک هستند، بلکه با نیاز‌های واقعی کودک پیوند عمیقی دارند. کودک با بازی و داستان زندگی می‌کند و ادراکات خود را با آن‌ها شکل می‌دهد، دنیای اطرافش را به داستان تبدیل می‌کند و علاقه‌مند است دیگران هم دنیا را با داستان برایش نمایش دهند. کودک با بازی کردن زندگی می‌کند، اگر بازی را از او بگیرند، قوه حرکت را از او گرفته‌اند.
 او جسم و جانش را با بازی توانمند و بزرگ می‌کند. داستان‌بازی‌های این کتاب راه میانبری‌اند برای ارتباط با کودکان، اما آنچه به این داستان‌بازی‌ها معنا بخشیده و به آن‌ها حرکت و پویایی داده است، مفاهیم مهمی هستند که از اندیشه تربیتی اسلام به دست آمده و با توجه به مسائل و موقعیت‌های گذشته و اکنون انقلاب اسلامی بیان شده‌اند.
 این موضوع ارتباط تربیت و انقلاب اسلامی را بیان می‌کند. جریان انقلاب اسلامی از جایی در تاریخ شروع شده و به آینده پیوند خورده است و با همه فرازونشیب‌هایی که از سر گذرانده و انتظارش را می‌کشد، به پیش می‌رود. این انقلاب نیز مانند انسان متولد شد، با انسان‌های رشدیافته پا گرفت، رشد کرد و به بلوغ رسید و در این صعود شانه به شانه، جامعه‌ای از انسان‌های تربیت‌یافته را شکل داد؛ این‌گونه انقلاب اسلامی و تربیت، الهام‌بخشی‌های گسترده برای هم و پیوند جدی با هم دارند. بر این اساس، برای عمل مربی شیوه متفاوت مقایسه تطبیقی مفهوم تربیت و انقلاب اسلامی را ارائه کرده‌ایم. داستان‌بازی‌های این کتاب، ماجرا‌هایی واقعی است که به انقلاب اسلامی، روابط داخلی و خارجی‌اش، فرصت‌ها و تهدید‌ها و سرنوشت آن مربوط است. این موقعیت‌‌ها از ماجرای کاپیتولاسیون شروع می‌شود و تا زمان حال ادامه پیدا می‌کند.
کاپیتولاسیون، قیام‌های پی‌درپی مردم در شهر‌های مختلف، اعتصاب کارگران صنعت نفت، سرگرمی‌ها و غفلت‌ها، فرار شاه از ایران، حکومت اسلامی، طوفان شن طبس، تغییر محاسبات ذهنی، باشگاه تحریمی‌ها، نفوذ داخلی، پیشرفت و مسئله عدالت‌خواهی را یک به یک در جای خود کاملاً توضیح داده‌ایم.
«انقلاب‌ما» در 160 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 50 هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقه‌مندان برای تهیه آن، علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند از طریق سایت و صفحات مجازی ناشر raheyarpub. ir اقدام کنند. پیش‌تر نیز کتاب «کشتی نجات»؛ با محوریت مجموعه داستان‌بازی‌های محرمی برای کودک‌ونوجوان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده بود.

شناسه خبر 60520