شناسه خبر:67261
1401/12/23 13:22:38

رئیس پلیس راهور گفت: خودروهای بدون بیمه توسط سامانه هوشمند و دوربین‌ها رصد و در صورت برخوردار نبودن از بیمه، جریمه خواهند شد.

سردار کمال هادیانفر افزود: امسال با افزایش ٢٦ درصدی سفر روبرو بودیم و تا روز گذشته هفت و نیم میلیارد تردد در کشور انجام شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی راهور برای ورود به سال ١٤٠٢، افزود: پیش بینی می‌شود برای سال اینده ٣٦ درصد افزایش تردد داشته باشیم و موج سفرها از فردا آغاز می‌شود و روز 26 اسفند تعداد سفرها بیشتر خواهد بود.

هادیانفر گفت: تا پیش از ماه مبارک رمضان، ٣٦ درصد سفرها را خواهیم داشت اما در ماه رمضان کاهش ٩ درصدی سفر را پیش بینی می‌کنیم و از رانندگان سواری که ٨٥ درصد از تردد‌های ما را شامل می‌شود و رانندگان حمل و نقل عمومی می‌خواهیم که رعایت مقررات را داشته باشند.

وی تاکید کرد: تمامی رانندگان متخلف در رصد پلیس هستند و در این ایام پیام‌های هشدار برای آنان از طریق بانک اطلاعاتی ارسال خواهد شد و قطعا در صورت تداوم تخلفات با آنها برابر قوانین و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

هادیانفر تصریح کرد: در این ایام سخت گیرانه ترین برخوردها با متخلفین به خصوص در زمینه توقف خودرو انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: تمام اتوبوس‌ها نیز برای هر بار مسافرگیری باید گواهی فنی دریافت کنند و در صورت تخلف، دفترچه آنها ضبط خواهد شد.

رئیس پلیس راهور اظهار کرد: همه سرنشینان باید کمربند ایمنی را ببندند و در صورت تخلف، جریمه خواهند شد زیرا ٣٦ درصد از تلفات جاده‌ای از میزان ١٧ هزار نفر، به دلیل نبستن کمربند است.

هادیانفر گفت: البته برای جرائم زیر سه میلیون تومان در ایام نوروز تاکید شده است که خودرو متوقف نشود.

وی تصریح کرد: در تعطیلات نوروز، 11 میلیون همیار پلیس خدمت رسانی خواهند کرد و از خانواده‌ها می‌خواهیم که همیاران پلیس را جدی بگیریند زیرا این افراد در آینده دارای مدارک و شناسنامه خواهند بود.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 67261