شناسه خبر:74223
1402/7/12 08:01:33

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: احساس امنیت در سایه امنیت واقعی ایجاد می‌شود که با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌ امنیتی و اطلاعاتی شاهد امنیت پایدار و مردمی در استان هستیم.

مهدی رمضانی در جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته فراجا در سنندج اظهار کرد: حضور همیشگی و شبانه‌روزی مجموعه نیروی انتظامی در کردستان و تلاش‌های آنان در راستای تأمین امنیت قابل تقدیر است.

 

وی افزود: نحوه خدمات‌دهی پلیس به واسطه ارتباطی که با اقشار مردم دارد از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نقش فراجا در تأمین امنیت قابل توجه است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: پلیس فراتر از چارچوب مأموریت‌ها با سایر نیازهای جامعه نیز توجه می‌کنند که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

رمضانی به اهمیت احساس امنیت در جامعه گریزی زد و گفت: احساس امنیت در سایه امنیت واقعی ایجاد می‌شود با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌ امنیتی و اطلاعاتی شاهد امنیت پایدار و مردمی در استان هستیم.

 

به گفته وی، در حوزه ایجاد امنیت و احساس امنیت تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد و امروز پلیس در حوزه‌های تخصصی به سطح قابل توجهی از توانمند و اقتدار دست پیدا کرده است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: پلیس در ایران اسلامی در عین اقتدار، رئوف و مهربان است و این در جریان اغتشاشات سال گذشته کاملاً مشهود و عیان بود.

 

رمضانی با بیان اینکه در سال گذشته علی‌رغم اهانت و خشونت برخی افراد اجیر شده شاهد بودند که نیروهای پلیس با عطوفت و مهربانی برخورد کردند و با حداقل خسارت، اوضاع را مدیریت نمودند، گفت: نیروهای پلیس با وجود سختی کار و علی‌رغم همه مشکلات معیشتی در همه برنامه‌ها و مأموریت‌ها حضور دارند.

 

به گفته وی، ارتقای رفاهی نیروهای انتظامی و حفظ کرامت آنان امری ضروری بوده و باید از امکانات موجود ادارات، چندین سانس سینما و تجهیزات ورزشی در اختیار اینعزیزان قرار گیرد.

 

معاون استاندار کردستان خواستار راه‌اندازی پویش «پلیس قوی مهربان» شد و افزود: در طول هفته فراجا باید با نوآوری و دوری از برنامه‌ها و کارهای کلیشه‌ای اقدامات برجسته‌ای انجام گیرد.

 

رمضانی حضور اقشار مردم به‌منظور قدرشناسی از پلیس در مجموعه انتظامی در سطح استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مجموعه انتظامی نیز در طول این هفته ارائه خدماتی همچون ترخیص خودروها از پارکینگ و ارائه عملکرد به مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی در ادامه با تقدیر از مشارکت بسیار خوب مردم در برگزاری برنامه‌های هفته وحدت و جشن‌ و مولودی‌خوانی پیامبر مکرم اسلام در سطح استان گفت: خوشبختانه به واسطه تلاش‌ها و زحمات نیروهای نظامی و انتظامی امنیت پایدار در سطح استان برقرار و هیچ‌گونه ناامنی احساس نمی‌شود.

 

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، کردستانی‌ها هر ساله اهتمام ویژه به برنامه‌های ماه مولود داشته و امسال نیز در برگزاری ویژه برنامه‌های این ایام سنگ تمام گذاشتند.

 

رمضانی در ادامه به میزبانی مردم کردستان از زائران اربعین گفت: اربعین امسال علاوه بر برکات معنوی رشد قابل توجهی را در آمار گردشگران داشت.

شناسه خبر 74223