شناسه خبر:74504
1402/7/19 08:40:28
معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور به کردستان؛

30 سال زمان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام لازم است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در کشور 60 هزار پروژه نیمه‌تمام داریم، گفت: 30 سال زمان لازم است تا این پروژه‌ها تکمیل شود.

محسن منصوری صبح روز گذشته در جلسه توسعه استان کردستان با تبریک عملیات محور مقاومت در فلسطین و امید به اینکه شاهد تحقق وعده امام خمینی (ره) درباره محو رژیم صهیونیستی باشیم ادامه داد: رئیس‌جمهور در آینده نزدیک به استان کردستان سفر خواهد کرد. باید سرمایه‌گذاری در استان کردستان تسریع شود. باید مشکلات سرمایه گذاران حل شود تا شاهد ایجاد اشتغال و رونق تولید باشیم. برگزاری این جلسات برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور مانند مصوبات هیئت دولت است پس باید از فرصت این مصوبات استفاده کنیم تا در استان کردستان رونق ایجاد شود. ظرفیت زیادی در استان کردستان وجود دارد و این استان مرز، آب، هوا، راه، معدن، موقعیت ژئوپلیتیک دارد و نباید محروم باشد. ضعف مدیریتی در این استان وجود دارد اما در این سال‌ها کار زیاد شده اما کار نشده هم زیاد است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بعد 18 سال پروژه راه آهن کردستان در سفر آتی رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد. در این دو سال این پروژه 40 درصد پیشرفت کرد. فرودگاه هم در این سفر به بهره‌برداری خواهد رسید.

منصوری افزود: اجرای پروژه عمرانی خوب است اما گاهی پروژه مصوب شده ولی بعد رها می‌شود. در کشور 60 هزار پروژه نیمه‌تمام مرتبط با دولت وجود دارد که 9 هزار همت بودجه نیاز دارد. اگر پروژه عمرانی جدید شروع نکنیم، 30 سال زمان لازم است تا پروژه‌های قبلی تکمیل شود. این سبک مدیریت باید تغییر کند. باید منابع را در حوزه‌های مولد، سرمایه‌گذاری کنیم تا افزایش سرمایه و ثروت ایجاد کند. اگر این هدف محقق شود، در کنار آن پروژه‌های عمرانی هم اجرا خواهد شد.

در این جلسه که با حضور سرمایه‌گذاران و مسئولان استان کردستان برگزار شد، روند اجرای مصوبات استانی رئیس جمهور و مشکلات سرمایه‌گذاران بررسی و تصمیات لازم برای حل این مشکلات گرفته شد.

شناسه خبر 74504