شناسه خبر:82498
1403/2/24 23:30:22

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: تبلیغ و اطلاع‌رسانی بر اساس مبانی انقلاب باشد.

به گزارش سپهر غرب، حجت‌الاسلام طه توکلی در همایش روز روابط‌عمومی‌ها که در سالن اجتماعات بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک دهه کرامت؛ به منظومه فکری مقام معظم رهبری در خصوص نقش رسانه‌ها در جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: روابط‌عمومی شوق است یک شغل نیست. همه فعالان این عرصه با رغبت و انگیزه در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: سپاه و بسیج به‌عنوان فرزندان معنوی امامین انقلاب در هر نوع مأموریت سخت و نرم، منظومه فکری امامین انقلاب را به‌عنوان سرلوحه امور مدنظر قرار می‌دهد.

 مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تبلیغ و اطلاع‌رسانی بر اساس مبانی انقلاب را ضروری دانست و تصریح کرد: اگر‌ ملت‌ها و بشریت مجالی پیدا کنند و فضای حاکم رسانه‌ای بر دنیا و شرکت‌های رسانه‌ای اجازه دهند، حتماً ملت‌ها و بشریت از مبانی نجات‌بخش اسلام و منظومه فکری امام و رهبری تبعیت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام توکلی جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و افزود: این‌روزها نسل جوانان و دانشگاهیان دنیا علیه جرثومه فساد اسرائیل مشت محکومیت بیرون آورده و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و غزه به میدان آمده‌اند، اقدامی که در پرتو تولیدات محتوایی و فعالیت‌های رسانه‌ای صورت گرفته است.

شعار مرگ‌ بر اسرائیل امروز در همه دنیا تکرار می‌شود

وی تبلیغ و ارتباطات رسانه‌ای را جزو واقعیات‌ها دانست و خاطرنشان کرد: ندا و شعاری که ما در طول 45 سال گذشته سر دادیم؛ «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» اکنون بر اساس گفتمان جدید و نقش رسانه در دنیا ساری و جاری شده است.

وی عنوان کرد: دشمنان هر آنچه که محاسبه و برنامه‌ریزی می‌کنند، می‌بینند که انقلاب و رویکرد و مفاهیم دینی مسیر پیشرفت خود را طی می‌کند.

 این مقام مسئول گفت: دشمنان و شیاطین با استفاده از بستر شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها وسوسه‌انگیزی و تطمیع کرده و قصد تحقق اهداف شوم خودشان را دارند اما همواره در مقابل اولیا الله با شکست مواجه هستند.

 اقدامات آفندی علیه دشمن داشته باشیم

 توکلی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه؛ تعداد زیادی از خبرنگاران در راه بیان حقیقت و واقعیات شهید شدند، ابراز کرد: طبق گفته رهبر معظم انقلاب در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمن باید آفند داشته باشیم که بزرگ‌ترین آفند ما نفسِ جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی که برگرفته از دین، عزت و هویت انسانی است.

وی با بیان اینکه علی‌رغم همه تبلیغات دروغین دشمنان، توانایی مقابله میدانی و رسانه‌ای با بدخواهان را داریم، گفت: باید عملا در فضای مجازی نیز دشمن را سر جای خود نشاند همانگونه که نیروهای مسلح با محوریت سپاه در عملیات وعده صادق این مهم را عملی کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با تأکید بر اینکه در مقابل هجمه رسانه‌ای دشمن، باید برنامه و راهبرد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: یکی از مظلومیت‌های دولت انقلابی سیزدهم علی‌رغم‌ همه تلاش‌ها و اقدامات در حوزه‌های مختلف دیپلماسی، عمرانی و ... عدم بیانگر اقدامات است.

 دستاوردها و اقتدار نظام بیان شود

 توکلی اظهار کرد: دستاوردها، واقعیات و اقتدار کنونی انقلاب را باید بیان کنیم چراکه سرآغاز و منشأ تحولات برای کشورمان هستند، حرکت در نقطه مقابل و خواسته دشمن از دیگر وظایف فعالان عرصه رسانه است که باید در اولویت قرار گیرد.

وی با ذکر اینکه بر اساس برنامه دشمن، باید برنامه‌ریزی خنثی‌کننده انجام دهیم، گفت: تولید پادزهر تولید محتوا و مدیریت صحیح آنان از دیگر رسالت خطیر خبرگزاری‌ها است که باید در تولید و انتشار اخبار بر اساس اولویت‌بندی و در نظر گرفتن شرایط جامعه مدنظر قرار دهیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کردستان با تأکید بر اینکه خبرنگاران و روابط‌عمومی‌ها در نقش پرسشگر، جهاد تبیین کنند، یادآور شد: اصحاب رسانه افکار و زیرساخت‌های روانی‌ جامعه را جهت پیشبرد برنامه‌ها آماده کنند.

 حجت‌الاسلام توکلی اظهار کرد: دشمن به غیر از نابودی فرهنگ اصیل ناب ایران اسلامی، به هیج چیزی راضی نیست و رسانه‌های ما باید در مقابل توطئه دشمنان، حرکت و تولید محتوا کنیم.

وی بر لزوم توجه به جهاد تببین توسط رسانه‌ها برای تنویر افکاری عمومی تأکید کرد و افزود: رسانه‌ها واقعیت‌ها و اقتدار کشورمان را بیان کرده و آن را سرآغاز تحولات و حرکات بعدی قرار دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه رصد اتفاقات و عملیات رسانه‌ای دشمن کافی نیست، ادامه داد: رسانه‌ها در مقابل تهاجم رسانه‌ای دشمن، پویا بوده و آفندی برخورد کنند.

 

شناسه خبر 82498