1400/7/21 13:00:47
*
0
46972

میزان واکسن‌های وارداتی تا چند هفته آینده به 150میلیون دوز خواهد رسید

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: تا چند هفته آینده میزان واکسن‌های وارداتی در کشور به 150میلیون دوز خواهد رسید که سهم هلال احمر از این تعداد 112میلیون دوز خواهد بود.

محمدحسن قوسیان‌مقدم با اشاره به ورود محموله 6 میلیون دوز واکسن کرونا اظهار کرد: فردا محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور می‌شود و میزان واردات محموله واکسن کرونا در یک هفته به رقم 18 میلیون دوز خواهد رسید.

وی در این باره توضیح داد: یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری 12 میلیون دوز واکسن و فردا محموله 6 میلیون دوز واکسن وارد خواهد شد و به این ترتیب رکورد ورود واکسن از فروردین تا آخر تیرماه زده خواهد شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه "طی چند هفته آینده بنا داریم به تعهد خود در ارتباط با ورود 60 میلیون دوز واکسن کرونا عمل کنیم" گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده قرار است طی یک ماه 60 میلیون دوز واکسن وارد شود و در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

قوسیان مقدم با ابراز اینکه با ورود 60 میلیون دوز واکسن اشاره‌شده میزان واکسن‌های وارداتی توسط هلال احمر به رقم 112 میلیون دوز خواهد رسید گفت: تا چند هفته آینده میزان واردات واکسن‌های وارداتی در کشور با احتساب سایر دستگاه‌ها به 150 میلیون دوز واکسن خواهد رسید.

وی در پایان در ارتباط با ورود واکسن دانش‌آموزان و افراد زیر 20 سال گفت: محموله 12 میلیون وارد کشور شد و در صورت درخواست مجدد واکسن‌های جدیدی در ارتباط با این گروه از جامعه وارد کشور خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"