شناسه خبر:55292
1401/2/24 09:22:02

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار کرمانشاه گفت: زمین‌های راکد و طرح‌های نیمه‌کاره و رها‌شده زیادی در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شده و ظرفیت‌های آزاد شده در اختیار تولیدکنندگان و کارآفرینان واقعی قرار گیرد.

بهمن امیری‌مقدم عنوان کرد: متاسفانه بخشی از زمین‌های شهرک‌ها در اختیار کسانی قرار گرفته که تاکنون هیچ اقدامی برای اجرای طرح‌های خود نکرده‌اند که باید سریعا این زمین‌ها پس گرفته شده و در اختیار کارآفرینان واقعی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: همچنین تعدادی از واحدهای واقع در این شهرک‌های صنعتی همچنان راکد باقی مانده‌‌اند که باید این واحدها هم هرچه سریع‌تر بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون و زمان‌بندی شده صاحبان آن‌ها شناسایی و تعیین تکلیف نهایی شوند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تعدادی از شهرک‌های صنعتی استان از زیرساخت شهرک‌های مناسب برخوردار نیستند و شرکت شهرک‌های صنعتی باید با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان این کمبودها را برطرف کند.

امیری‌مقدم تاکید کرد: سازمان صمت برای واحدهایی که طبق برنامه تعیین‌شده به بهره‌برداری می‌رسند، مشوق‌های مناسبی در نظر بگیرد و در کنار آن واحدهایی که روند اجرایی آن‌ها طولانی شده نیز جریمه و یا لغو قرارداد کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از اقدام‌ شجاعانه دولت در مورد عادلانه کردن پرداخت یارانه‌ها تجلیل کرد و گفت: از مدت‌ها قبل نیاز به یک جراحی بزرگ در حوزه یارانه‌ها احساس می‌شد ولی دکتر رئیسی از آبروی خود مایه گذاشت و این برنامه را اجرایی کرد.

مدیر ارشد استان با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه به سود نظام اسلامی، دولت و مردم است، افزود: توزیع یارانه‌ها عادلانه نیست و این یارانه‌ها اغلب به جیب کسانی می‌رود که نیازی هم‌ به دریافت آن ندارند و امروز برنامه توزیع عادلانه یارانه‌ها توسط دولت کلید خورده است.

وی افزود: انتظار می‌رود بخش خصوصی با همراهی سازنده و فعال و اقناع سازی، پرچمدار این تحول بزرگ و توسعه آفرین در کشور باشد و دولت و مردم را در این مسیر کمک کند.

امیری‌مقدم خاطرنشان کرد: جنگ روسیه و اوکراین باعث افزایش 60 تا 70 درصدی قیمت کالاهایی مانند گندم در دنیا شده و در برخی کشورهای اروپایی جیره بندی شده است.

وی در دنباله سخنانش با تاکید بر ضرورت مستقل شدن مرزهای شیخ صله و سومار به لحاظ مبادلاتی تاکید کرد: باید بستر استفاده از ظرفیت مرزهای مبادلاتی در راستای توسعه همزمان واردات و صادرات را در استان فراهم کنیم.

امیری‌مقدم افزود: متاسفانه به دلیل مانع تراشی‌هایی که می‌شود، مغازه‌داران بازارچه جوانرود کالاهای خود را از بندر گناوه تامین می‌کنند در حالیکه باید امکان واردات همان کالا در مرزهای استان را فراهم کنیم و یک تیم ویژه مامور این کار شده است.

شناسه خبر 55292