شناسه خبر:58675
1401/5/20 09:54:49

مدیر شعب بانک مسکن استان همدان گفت: تاکنون دو هزار و 101 فقره تسهیلات مرتبط با نهضت ملی مسکن به افراد متقاضی در این استان پرداخت شده است.

 مجید امیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر همین اساس 972 نفر در قالب خودمالک از سه میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات ساخت واحد مسکونی و همچنین تسهیلات نهضت ملی مسکن (طرح بنیاد مسکن) در این استان بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: بانک مسکن مجری طرح‌های دولت در تأمین مالی ساخت مسکن است و با شروع فعالیت دولت سیزدهم و آغاز طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در کشور، 360 هزار میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز این تعداد مسکن توسط شبکه بانکی تأمین می‌شود.

مدیر شعب بانک مسکن استان همدان اظهار کرد: بخشی از اعتبار مورد نیاز برای طرح‌های نهضت ملی مسکن توسط بانک و بخشی توسط متقاضی در چند مرحله تأمین و به پیمانکار طرح پرداخت می‌شود.

امیری افزود: در چهارماهه نخست امسال و در همین ارتباط چهار هزار و 104 فقره تسهیلات به میزان چهار هزار و 257 میلیارد ریال توسط بانک مسکن استان همدان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان همدان ادامه داد: در نهضت ملی مسکن برخلاف مسکن مهر، پروژه‌ها متقاضی‌محور است؛ یعنی درصورت وجود متقاضی، طرح آغاز می‌شود.

به گفته وی میزان منابع بانک مسکن استان همدان 35 هزار و 500 میلیارد ریال و مصارف 59 هزار میلیارد ریال بوده، یعنی بیش از منابع موجود تسهیلات پرداخت شده است.

امیری افزود: 98 طرح امسال در بافت فرسوده استان همدان اجرا می‌شود که به 433 واحد مسکونی یک‌هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات با سود 9 درصد پرداخت شده است.

به گفته وی میزان مطالبات بانک مسکن استان همدان دو هزار و 700 میلیارد ریال است که بعد از بانک کشاورزی رتبه دوم را در بین بانک‌های استان دارد.

 

شناسه خبر 58675