شناسه خبر:60543
1401/7/6 09:11:34

سپهرغرب، گروه خبر: مردم سنندج در یک راهپیمایی اعتراضی، حرکت آشوبگرانه روزهای اخیر در کردستان را محکوم کردند.

بعد از یک هفته اقدامات هنجارشکنانه عده‌ای اغتشاشگر و اقداماتی نظیر تخریب اموال عمومی، برهم زدن نظم و امنیت عمومی، هتک حرمت به ارزش‌های اسلامی و حمله به اماکن مقدس، امروز مردم سنندج به خیابان‌ها آمدند و با راهپیمایی باشکوه آشوب‌های اخیر را محکوم کردند.
مردم در این راهپیمایی‌ با قاطعیت اعلام کردند که همچنان در خط انقلاب استوارند و راهپیمایی‌های خودجوش خود را تا برچیده شدن بساط فتنه ادامه خواهند داد.
امروز از کوچک و بزرگ، پیر و جوان همگی با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، به خیابان‌ها آمده بودند تا خشم و نفرت خود را از دشمنان این نظام با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس و مرگ بر فتنه‌گر نشان دهند.
مردم سنندج با در دست داشتن بنر و دست نوشته‌هایی با مضامین «نیروی انتظامی تشکر، تشکر»، «پلیس قانون‌مدار، تشکر تشکر»، از تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی برای برقراری امنیت قدردانی و خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با آشوبگران شدند.
راهپیماییان مسیر میدان آزادی تا میدان انقلاب و سه راه حبیبی را طی کردند و اعلام داشتند تا جان در بدن دارند پای انقلاب ایستاده‌اند.
فرمانده سپاه کردستان در جمع مردم گفت: آنانی که به دنبال مرگ مهسا امینی، دایه مهربانتر از مادر شدند، دلشان برای مهسا و مردم کردستان نمی‌سوزد و از مرگ این بانو نیز ناراحت نشدند بلکه از مرگ مهسا خوشحال هستند چرا که بهانه‌ای دست آنان داد تا بتوانند عقده‌گشایی کنند.
سردار سیدصادق حسینی اظهار کرد: به عنوان یک سرباز کوچک از مردم کرد که حضور حماسی در این همایش داشتند تقدیر می‌کنم.
وی خاطرنشان کرد: مردم سلحشور کردستان امروز همچون دهه 60 ثابت کردند که انقلابی هستند و در مسیر دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی جان می‌دهند و سر از پای نمی‌شناسند.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خطاب به مردم سنندج بیان کرد: این حضور شما دفاع از انقلاب و کشور است و شماها به حق ثابت کردید که انقلابی هستید هرچند مردم کردستان در همه عرصه‌ها با حضور حماسی خود ثابت کرده‌اند که مردم میدان و تمام‌کننده در عرصه‌های عمل هستند.
وی افزود: شما مردم دلیر و سلحشور در مقاطع مختلف اراده آهنین خود را اثبات کرده‌اید و توطئه‌های دشمنانی را خنثی نموده و دشمن را ضربه فنی کرده‌اید و این یعنی اوج قدرت و ایستادگی یک ملت که هیچ زبانی یارای تشکر از آن نیست.
سردار حسینی خاطرنشان کرد: شما مثل یک کوه استوار هستید و دشمنانتان را همچون خس و خاشاک به هر سو که اراده کنید پرتاب می‌کنید.
وی گفت: دشمنان توطئه بزرگی شکل دادند و همه امکانات خود را علیه نظام به میدان آوردند خواستند از مرگ مهسا امینی برای خود کلاهی بسازند اما به برکت بصیرت و آگاهی شما نقش برآب شد.
فرمانده سپاه کردستان اذعان داشت: آنانی که به دنبال مرگ بانویی از کردستان، دایه مهربانتر از مادر شدند، دلشان برای مهسا و مردم ایران نسوخته و از مرگ این بانو نیز ناراحت نشدند.
وی عنوان کرد: آنها از مرگ مهسا امینی خوشحال هستند چرا که مرگ این بانو بهانه‌ای دست آنان داد تا بتوانند عقده‌های خود را خالی کرده و عقده‌گشایی کنند.
سردار حسینی افزود: دشمنان تلاش کردند تا در این آغازین روزهای بهار دانش و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تعادل روحی مردم را بر هم بزنند و عقده‌های خود را که سال‌های سال است به واسطه بصیرت و آگاهی مردم نتوانسته‌اند، در این فرصت به دست آمده خالی کنند.
وی عنوان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در موضوع مهسا امینی سنگ تمام گذاشت، پیام و تماس رییس جمهور مردمی و دیگر مسئولان ارشد کشور و استانی بعد از فوت این بانو و حضور مسئولان در منزل این مرحومه موضوعی بود که دشمنان به آن توجهی نکردند.
سردار حسینی به مرگ شلیر رسولی بانوی مریوانی به خاطر حفظ آبروی خود گریزی زد و گفت: اگر دشمنان انقلاب واقعا دنبال حقوق زنان هستند چرا کوچکترین ورودی به موضوع این بانوی مومنه مریوانی که برای حفظ حرمت و آبرویش خود را از پنجره پرت کرد دم نزدند.
وی اضافه کرد: ملت ایران حوادث مختلفی را در طول انقلاب اسلامی تا کنون تجربه کرده است که هر کدام توطئه‌های گسترده‌ای از سوی دشمنان برای براندازی انقلاب بود اما موفق نشدند‌.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، حضور پرشور مردم سنندج در این عرصه را یک عملیات دشمن‌شکن توصیف کرد و گفت: این حرکت، حرکتی امیدآفرین، وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن است که باید در مقابل آن سر تعظیم فرود آورد.
وی افزود: انقلاب اسلامی برای زنده کردن هویت ایرانی شکل گرفته و سوزاندن پرچم ایران از سوی هتاکان به معنی بی‌حرمتی به اقتدار و هویت این ملت است.
سردار حسینی تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای زنده کردن اسلام ناب اتفاق افتاد امروز به قرآن و به مساجد اهانت می‌شود دشمنان به بهانه مرگ مهسا امینی دنبال اسلام‌زدایی هستند ولی در مقابل سیل خروشان مردم انقلابی شکست خوردند.
وی با بیان اینکه آزادی از نگاه دشمنان اسلامی یعنی بی‌بندو باری و بی‌حرمتی به ارزش‌ها و دستورات اسلام، گفت: هر نوع رفتار حرام از دیدگاه آنان آزادی محسوب می‌شود که تنها خروجی آن بی‌حرمتی به بانوان است.
وی با تاکید براینکه نسل سوم انقلاب باید مانند جوانان دهه 60 پای انقلاب باشند، گفت: کشور بزرگ و مقتدر و رهبر بزرگ قطعا دشمنانی بزرگ هم دارد ما در این آوردگاه همواره پیروز بوده‌ایم و این توطئه نیز در برابر اراده آهنین این ملت انقلابی و ولایی محکوم به شکست است.

شناسه خبر 60543