شناسه خبر:72617
1402/5/26 10:24:54

سپهرغرب گروه کافه کتاب:بهروز شعیبی کارگردان فیلم «بدون قرار قبلی» مطرح کرد: برای فیلم «بدون قرار قبلی» صرفا یک کد از داستان کوتاه مصطفی مستور گرفتیم؛ بنابراین در تیتراژ مطرح شد که این فیلم «با نگاهی به داستان کوتاهی از مصطفی مستور» است.

بهروز شعیبی کارگردان فیلم «بدون قرار قبلی» ضمن اشاره به علاقه‌اش به ادبیات و کتاب مطرح کرد: همانطور که می‌دانید، «بدون قرار قبلی» اقتباس بوده است و چون صرفا یک کد از داستان کوتاه مصطفی مستور گرفتیم در تیتراژ عنوان اقتباس را به شکل دیگری ذکر کردیم.

وی در ادامه افزود: صرفاً در تیتراژ فیلم عنوان شد که «براساس داستان کوتاهی از مصطفی مستور» این فیلم ساخته شده است و یکی از اتفاقات زیبای این پروژه حضور مصطفی مستور در مراحل تولید فیلم در کنار ما بود.

شعیبی مطرح کرد: در فیلم سه چهار خط مهندس مشایخ برای یاسمین می‌خواند که بخشی از داستان «بندر انزلی» کتاب «بهترین شکل ممکن» است. «بهترین شکل ممکن» یک مجموعه داستان کوتاه است، با روایت‌هایی تلخ و شیرین درباره زندگی و عشق که داستان‌های مناسبی برای اقتباس‌های سینمایی هستند.

وی در مورد فیلم «سیانور» از دیگر ساخته‌های این کارگردان عنوان کرد: در مورد سیانور باید مسعود احمدیان نظر بدهد چون نویسنده اصلی و ابتدایی او بوده است و اساسا من در بازنویسی نقش داشته‌ام.

گفتنی است کتاب «بهترین شکل ممکن» مجموعه‌ای شامل 6 داستان با نام 6 شهر ایران؛ شیراز، تهران، بندر انزلی، مشهد، اهواز و اصفهان. مشایخ بخش‌هایی از داستان «بندر انزلی» را می‌خواند اما فیلم بدون قرار قبلی با نگاهی به این داستان نوشته نشده و رد پای اتفاقات بدون قرار قبلی را باید در داستان دیگری پیدا کرد؛ در داستان «مشهد».

 

شناسه خبر 72617