شناسه خبر:76472
1402/9/7 12:13:45

نبود دارو و تجهیزات پزشکی در نوار غزه باعث شده زخم‌های فلسطینی‌هایی که در جریان بمباران منازلشان در این باریکه مجروح شده اند به شدت عفونت کند.

عماد نصار جراح فلسطینی در این خصوص گفت: ما روز گذشته از بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه به بیمارستان ناصر در جنوب این باریکه رسیدیم. این حرکت با رنج‌ها و عذاب‌هایی به پایان رسید که قابل وصف نیست. ما در روزهای آتش بس توانستیم خود را به این منطقه برسانیم.

 

وی در ادامه افزود: این در حالیست که زخم‌های فلسطینی‌های مجروح در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوار غزه عفونت کرده و کرم گذاشته است.

 

نصار تصریح کرد: شرایط این زخمی‌ها به دلیل نبود پزشک و پرستار و بمباران بیمارستان‌ها و نبود تجهیزات پزشکی وخیم‌تر شده است.

 

مادر تیتو مسعود یک فلسطینی زخمی دیگر در این خصوص گفت: ممکن است پسرم هر لحظه یکی از پاهای خود را از دست بدهد و مجبور شوند که پای وی را قطع کنند. در ابتدا اوضاع پای پسرم خوب بود و می‌شد درمان شود اما به دلیل نبود پزشک و بیرون راندن ما از بیمارستان کمال عدوان توسط اشغالگران به مرحله‌ای رسیده که باید قطع شود.

 

نورالدین الخطیب یک پزشک فلسطینی در این خصوص تصریح کرد: صدها فلسطینی زخمی از بیمارستان‌های کمال عدوان و اندونزی خود را به بیمارستان ناصر در خانیونس رسانده‌اند. زخم‌های آنها عفونت کرده و از این زخم‌ها کرم بیرون می‌آید چرا که تجهیزات و داروهای لازم برای درمان آنها وجود ندارد. 65 تن از نیروهای کادر درمان در جریان حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

 

وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرده است که بیمارستان‌های این باریکه در اثر حملات رژیم صهیونیستی کاملاً نابود شده‌اند و ما شاهد سیل عظیم زخمی‌هایی هستیم که به سمت این بیمارستان‌ها روانه شده‌اند.

 

این وزارتخانه تاکید کرد که اشغالگران صهیونیست تا به این لحظه از ورود محموله‌های حاوی سوخت مورد نیاز بیمارستان‌ها به شمال نوار غزه ممانعت به عمل آورده است.

 

«محمد زقوت» مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه روز گذشته در گفتگو با الجزیره اعلام کرد: تاکنون هیچ محموله سوختی به بیمارستان‌های شمال نوار غزه نرسیده است.


منبع: خبرگزاری مهر

شناسه خبر 76472