شناسه خبر:82613
1403/2/27 00:46:44

استاندار کردستان گفت: استان فرهنگی کردستان، به‌ویژه سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان به فضاهای مختلف فرهنگی و هنری نیاز دارد.

اسماعیل زارعی‌کوشا روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی هنری شهدای شهرداری سنندج اظهار کرد: احداث مجتمع فرهنگی هنری شهدای شهرداری اقدام بسیار خوبی بود و امیدواریم به پاتوقی برای فعالان عرصه فرهنگ و هنر تبدیل شود و شاهد حضور هنرمندان و تربیت استعدادهای توانمند در این حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری و کار شهرداری کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا است، گفت: در دستگاه‌های دولتی در صورت وجود مشکلات، حقوق کارکنان به‌موقع پرداخت می‌شود اما در شهرداری خدمت به مردم، انجام خدمات شهری و تأمین حقوق و مزایای کارکنان همواره دغدغه است.

استاندار کردستان یادآور شد: شهر سنندج ازجمله شهرهایی است که بافت ناکارآمد و حاشیه زیادی دارد تا جایی که در مجموع استان بیش از ۳۵ درصد آن بافت ناکارآمد است و اقدامات توسعه‌ای در چنین بستری نیاز به تلاش جهادی دارد.

زارعی‌کوشا اضافه کرد: در فرآیند ارائه خدمات فرهنگی، عمومی، هنری و خدماتی نقاط ضعف و قوت وجود دارد لذا باید در زمان نقد، نقاط قوت و ضعف را با هم دید و از این مجموعه حمایت لازم انجام شود.

وی با تأکید بر رعایت بیشتر حقوق کارکنان و مردم، بر خدمات‌رسانی بیشتر به شهر و شهروندان، گفت: همه باید دست به دست هم در مسیر خدمت به مردم استان تلاش کرده و در این راستا تمام توان خود را به‌کار بگیریم.

استاندار کردستان ابراز امیدواری کرد، با تلاش شبانه‌روزی بتوانیم بسترهای توسعه همه‌جانبه در این استان را مهیا کرده و با پاسخگویی به مطالبات مردمی زمینه رضایتمندی هرچه بیشتر آنان را فراهم سازیم.

زارعی‌کوشا در ادامه سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به کردستان در اردیبهشت ۸۸ را نقطه عطفی در تاریخ این استان دانست و گفت: معتقدیم دستاوردهای سفر رهبری به استان کردستان آنچنان که باید در جامعه تبیین نشده است.

وی یادآور شد: خیلی از نسل‌های جدید به ویژه دهه ۸۰ و ۹۰ شناختی از شرایط کردستان در قبل از سفر مقام معظم رهبری به استان ندارند لذا می‌طلبد وضعیت توسعه‌ای استان در قبل و بعد از سفر رهبری بیان شود.

 


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 82613