شناسه خبر:57419
1401/4/14 09:37:36

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از شناسایی دو مورد جدید مبتلا به وبا در استان خبر داد و افزود: درحال حاضر تعداد مبتلایان این بیماری در استان به پنج نفر رسیده است.

ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی موارد جدید وبا در چند روز اخیر، گفت: طی چند روز گذشته دو مورد جدید بیماری در استان شناسایی شده که با این تعداد، مجموع مبتلایان این بیماری در استان به پنج نفر رسیده است.

وی افزود: حال این پنج نفر خوب است و تحت درمان قرار دارند و جای نگرانی نیست.

شکیبا با اشاره به وجود درمان مناسب برای بیماری وبا، گفت: تنها نکته مهم در زمینه این بیماری مراجعه سریع بیماران پس از مشاهده علائم بیماری است.

وی افزود: افراد باید پس از مشاهده اسهال شدید و حجیم حتماً به مراکز درمانی مراجعه کنند تا درصورت احتمال ابتلا به وبا سریعاً تحت درمان قرار گیرند.

رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه پیشگیری را در زمینه این بیماری راهکار مؤثرتری دانست و گفت: یکی از بهترین راه‌های پیشگیری شست‌وشوی دقیق دست‌ها با آب و صابون پس از اجابت مزاج و قبل از مصرف هر نوع خوراکی است.

وی ابراز کرد: از طرفی افراد باید قبل از مصرف میوه و سبزیجات آن‌ها را به‌دقت ضد عفونی و گندزدایی کنند.

شکیبا تصریح کرد: نکته مهم دیگر استفاده از آب سالم است و افراد باید از آبی که از سلامت آن مطمئن نیستند، تحت هیچ شرایطی مصرف نکنند.

شناسه خبر 57419