شناسه خبر:76470
1402/9/7 12:38:05
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان خبر داد:

آغاز مرحله دوم توزیع الکترونیکی سیلندرهای گاز مایع (ال‌پی‌جی)

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از آغاز مرحله دوم توزیع الکترونیکی سیلندرهای گاز مایع (‌ال‌پی‌جی) خبر داد.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی از آغاز مرحله دوم توزیع الکترونیکی گاز مایع در سراسر کشور و استان همدان خبر داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طرح مذکور از ابتدای آذرماه 1402 آغاز شده است، گفت: در راستای اجرای بند ب تبصره 14 قانون بودجه سال 1402، مرحله دوم توزیع الکترونیکی سیلندرهای ال‌پی‌جی برای مصرف‌کنندگان این فرآورده اجرا شد.

وی با اشاره به دونرخی شدن قیمت سوخت گاز مایع، افزود: نرخ اول یارانه‌ای و مطابق قبل بوده و هیچ‌گونه افزایشی نداشته، اما نرخ دوم آزاد و مطابق قیمت فوب خلیج فارس است.

این مقام مسئول تأکید کرد: مصرف‌کنندگان واقعی و کسانی که در سامانه ثبت و درخواست فرآورده (سدف) ثبت‌نام کرده و مشمول دریافت سهمیه یارانه‌ای گاز مایع شده‌اند، همچنان مانند قبل، سوخت مورد نیاز خود را به نرخ مصوب یارانه‌ای دریافت خواهند کرد و نرخ دوم این محصول مطابق قیمت بین‌المللی آن F.O.B تنها برای مصارف خارج از این چارچوب ازجمله مصارف خودرویی و با نظارت عالیه سازمان صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

روستایی خاطرنشان کرد: اکنون هر سیلندر 11 کیلویی به نرخ مصوب یارانه‌ای 279 هزار ریال بوده و به مصرف‌کنندگان مجاز صنفی و خانگی واجد شرایط عرضه می‌شود. برای مثال هر ماه 50 کیلوگرم گاز مایع با همین نرخ در کارت بانکی سرپرست خانوار فاقد گاز طبیعی شارژ می‌شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان براساس مصوبه اشاره‌شده تأکید کرد: گران‌فروشی سیلندرهای گاز مایع برای مصارف تعریف‌شده در سامانه اینترنتی تجارت آسان جدید(newtejaratasan.niopdc.ir) از قبیل خانگی و اصناف، خلاف قانون بوده و شهروندان عزیز حتماً موارد احتمالی را به دستگاه ذی‌ربط اطلاع دهند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی صرفاً مسئول تأمین مقادیر عمده فرآورده گاز مایع برای تحویل به شرکت‌های توزیع‌کننده بوده و نظارت بر چگونگی و نحوه عرضه برعهده ادارات صنعت، معدن تجارت استان و شهرستان‌ها است.

شماره تماس 124 آماده دریافت گزارش شهروندان درخصوص تخلف‌های احتمالی در این حوزه است.

 

شناسه خبر 76470