شناسه خبر:76476
1402/9/7 12:18:45

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در مورد تایید صلاحیت‌ها پیگیریم که ان‌شاالله از همه جریان‌های سیاسی، کاندیداها در انتخابات حضور داشته باشند.

سی و یکمین جلسه شورای مرکزی خانه احزاب ایران در سالن شهید رجایی وزارت کشور با حضور سید محمد شاهچراغی معاون سیاسی وزارت کشور برگزار شد.

 

در این جلسه مصطفی کواکبیان، رئیس کمیته انتخابات گزارشی از فعالیت این کمیته را ارائه و پس ازبحث وتبادل نظر ازشورای مرکزی درخواست کرد که در 18 دی همایش فصلی خانه احزاب را با عنوان انتخابات و احزاب برگزار شود که با پیشنهاد روح الامینی و کنعانی‌مقدم و رئوف قادری با رای شورای مرکزی مقرر گردید که همایش در پنجشنبه 21 دی 1402 برگزار شود.

 

در ادامه جلسه با پیشنهاد سهیلا مدارایی، علی صوفی، علیرضا متانی تصویب شد که در این همایش علاوه بر حضور وزیر کشور و معاون سیاسی و مدیرکل سیاسی و دبیران کل احزاب سراسر کشور، دونفر ازاعضای شورای مرکزی هر حزب و رئیس خانه احزاب استان‌ها، نیز دعوت شوند.

 

در آخرین دستور این جلسه حشمتیان گزارشی از فعالیت یک ماه گذشته خود در خانه احزاب را ارائه داد و با تصویت شورای مرکزی مقرر شد که حشمتیان برای تسریع در امور در رابطه با تعیین سخنرانان و دعوت ازمیهمانان خارجی واعزام بررخی از دبیران کل احزاب به همایش‌ها و کنفرانس‌های داخل و یا خارج از کشور با نظر هیئت رئیسه اقدام کند.

 

در پایان محمدتقی شاهچراغی، رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به درخواست حشمتیان اعلام کرد که باتوجه به نامه وزیرکشور و هماهنگی انجام شده با آقای زاکانی، شهردار تهران تا زمان تحویل ساختمانی مناسب‌تر، کماکان خانه احزاب در محل فعلی به فعالیت خود ادامه دهد و در رابطه با جلسات شورای مرکزی و همایش‌های فصلی و میهمانان داخلی وخارجی نیز می‌تواند از سالن‌های وزارت کشور استفاده کند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در رابطه با تنگنای مالی خانه احزاب و پرداخت یارانه به احزابی که در موعد مقرر، مجمع خود را برگزار کرده‌اند قول مساعدت داد، رئیس ستاد انتخابات کشور ضمن پاسخ به سوالات حاضرین در پایان جلسه نیز در پاسخ به سوال حسین کمالی، نایب رئیس دوم و طاهره نقی‌یی، عضوشورای مرکزی خانه احزاب اظهار کرد که وزارت کشور با تمام توان دنبال برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور بوده و در مورد تایید صلاحیت‌ها نیز پیگیریم که ان‌شاالله از همه جریان‌های سیاسی، کاندیداها در انتخابات حضور داشته باشند تا مجلسی قوی با حضور هر سه جریان کشور (اصولگرا‌ها و اصلاح‌طلبان و مستقلین و اعتدالگرایان) داشته باشیم.


منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

شناسه خبر 76476