1400/7/10 09:17:48
*
0
46537
استاندار کرمانشاه:

فهرست پروژه‌های مهم کرمانشاه تقدیم دولت می‌شود

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار کرمانشاه از تدوین و تهیه فهرست پروژه‌های اولویت‌دار استان با رویکرد ایجاد اشتغال‌زایی و افزایش درآمد سرانه مردم خبر داد و گفت: طرح‌های مهم و توسعه‌ای برای قرار گرفتن در بودجه 1401 برای دولت ارسال می‌شود.

هوشنگ بازوند در نخستین جلسه ستاد بودجه استان سال 1401 که با حضور معاونین استانداری و مدیران استان برگزار شد، اظهار کرد: اجرای پروژه‌های زیرساختی، سند توسعه نفت، گاز و پتروشیمی، توسعه راه‌آهن، اجرای سدها و سامانه گرمسیری، جزء اولویت‌های مهم در استان برای تداوم مسیر رشد و تحول است و باید در ساختار بودجه مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه از همین حالا بحث بودجه سال آینده در دستور کار دولت است، پروژه‌های مهم استان برای گنجاندن در بودجه سال آینده مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد که فهرست این پروژه‌ها تا دوشنبه هفته آینده نهایی و به دولت تقدیم شود.

بازوند با تشریح طرح‌های دارای اولویت با رویکرد افزایش سرانه درآمد مردم و ایجاد اشتغال پایدار، گفت: تکمیل و بهره‌برداری از سد هواسان به‌منظور تسریع در اجرای سامانه گرمسیری استان یکی از طرح‌های مهم است که تاکنون 380 میلیارد تومان برای اجرای این سد تخصیص یافته و برای تکمیل آن به بیش از یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی در ادامه به سفر ریاست جمهوری به استان در آینده اشاره کرد و افزود: در این سفر پروژه‌هایی برای ما دارای اولویت است که بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیوست اشتغال‌زایی و درآمدزایی نیز داشته باشند، به‌گونه‌ای که به رشد اقتصادی استان کمک کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در این سفر همچنین سند توسعه نفت و گاز استان با اعتبار بیش از 75 هزار میلیارد تومان مطرح خواهد شد و این سند از موضوعات اصلی و مهم سفر مذکور خواهد بود که با اجرای آن در آینده کرمانشاه به یکی از قطب‌های پتروشیمی کشور تبدیل شده و زمینه تحولی اساسی را نیز در استان فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: بحث توسعه راه‌آهن و اجرای سدها ازجمله پروژه‌هایی خواهد بود که در سفر ریاست‌جمهوری مطرح خواهد شد و اجرای سامانه گرمسیری نیز در این سفر مطرح خواهد شد، زیرا این سامانه تحول بسیار اساسی برای استان به همراه خواهد داشت.

بازوند گفت: اجرا و تکمیل سامانه گرمسیری نیازمند اعتبار است، بنابراین در سفر ریاست جمهوری این پروژه یکی از پروژه‌های قابل ارائه استان خواهد بود و وظیفه داریم به پروژه‌های زیرساختی و مهم استان توجه ویژه داشته باشیم.

وی تأکید کرد: تا روزی که مسئولیت داریم، بی‌شک وظیفهما است که با همان جدیت و عزم روز اول مطالبات مردم را پیگیری کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"