1400/7/29 10:45:00
*
0
47361

حمل و نقل عمومی رایگان، جایزه پایان دورکاری

سپهرغرب، گروه شهر: مقامات فنلاندی اعلام کردند که از 15 اکتبر، مشاغل دورکار دوباره به حالت اولیه خود باز می‌گردند و کارمندان باید در محل کار خود حاضر شوند؛ در پی این اعلان عمومی، شهر لاختی تصمیم به ابتکار حمل‌ونقل رایگان برای دوره معین گرفت.

شهرداری لاختی تصمیم گرفته است آزمایش جدیدی را برای جذب کاربران جدید حمل‌ونقل عمومی آغاز کند؛ در واقع این شهر فنلاندی از ساکنین دعوت می‌کند که برای دریافت مجوز سفر رایگان با حمل‌ونقل عمومی در ماه نوامبر درخواستی را تکمیل کنند.

مدیر حمل‌ونقل لاختی در مورد این طرح پایلوت گفته است: "پایان دورکاری زمان مناسبی برای شروع چنین پویشی است زیرا سفرهای شهری کارمندان در این دوره افزایش خواهد یافت. هدف این کمپین جذب کاربران جدید است و به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا با فواید حمل‌ونقل عمومی بیشتر آشنا شوند."

با انجام این جنبش، امید می‌رود که افراد بیشتری، تأثیر حمل‌ونقل را بر تغییرات آب و هوا درک کنند و از وسایل نقلیه عمومی بیشتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند.

برای بهره‌مندی از این طرح جالب، تنها کافی است که ساکنان لاختی فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کرده و برای شانس 30 روز سفر رایگان صبر کنند. پس از قرعه‌کشی، شهر فنلاند 500 نفر را انتخاب می‌کند که در ماه نوامبر بلیط استفاده از وسایل نقلیه عمومی را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

شهر لاختی پیش از این نیز به علت اقدامات دوستدار محیط زیستی خود موفق به کسب عنوان پایتخت سبز اروپا در سال 2021 شده بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"