1400/9/4 09:38:39
*
0
48871
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی:

مشکلی در تأمین مرغ استان مرکزی نداریم

سپهرغرب، گروه خبر: معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال مشکلی در تأمین مرغ استان مرکزی وجود ندارد.

حمیدرضا اخوان اظهار کرد: از ابتدای هفته جاری به‌طور متوسط روزانه 140 تُن مرغ در استان مرکزی توزیع شده، این میزان مازاد بر نیاز استان است و با هماهنگی استانداری مقداری از آن به تهران و استان‌های هم‌جوار ارسال می‌شود.

وی افزود: در شهرستان ساوه هم کمبودی در توزیع گوشت مرغ نداریم، متأسفانه فرمانداری شهرستان ساوه براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار عمل نمی‌کند و در چند روز اخیر تعدادی از گله‌های شهرستان ساوه به‌دلیل بیماری تلف شدند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: جوجه‌ریزی مناسبی در ساوه انجام شده است که می‌تواند نیاز مرغ شهرستان را تأمین کند؛ ظرف چند روز آینده مشکل برطرف می‌شود.

اخوان گفت: درحال حاضر زرندیه نیاز مرغ ساوه را تأمین می‌کند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: به‌منظور رفاه حال مردم مرغ منجمد وارداتی کیلویی 20 هزار تومان در استان مرکزی درحال توزیع است و با توجه به اینکه ازلحاظ قیمت امکان تخلف وجود دارد، به‌منظور نظارت دقیق‌تر اداره صمت توزیع مرغ منجمد صرفاً از طریق فروشگاه‌ها انجام می‌شود و مرغ گرم نیز با قیمت مصوب 31 هزار تومان در مرغ‌فروشی‌های استان عرضه می‌شود.

اخوان گفت: هم‌اکنون 599 واحد مرغداری در استان مرکزی داریم و ظرفیت آن‌ها در هر دوره 12 میلیون قطعه جوجه‌ریزی است. در آبان‌ماه سه میلیون و 150 هزار قطعه‌ریزی جوجه داشتیم که در نیمه دوم دی‌ماه مرغ آن‌ها روانه بازار می‌شود؛ بنابراین مشکلی در تأمین مرغ در استان مرکزی نداریم و با توجه به جوجه‌ریزی که در آبان‌ماه داشتیم، روزانه به‌طور متوسط 147 تُن تولید مرغ داریم.

وی تصریح کرد: با توجه به تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی تخم نطفه‌دار وارد شده و جوجه آرین نیز درحال ترویج است؛ بنابراین تا پایان سال مشکلی در تأمین مرغ استان نداریم. در چند روز اخیر کاهش قیمت مرغ زنده گرم تا سقف 19 هزار و 500 تومان داشتیم، درصورتی که این روش کاهشی ادامه داشته باشد، کاهش قیمت خواهیم داشت، اما مرغداری‌های ما متضرر خواهند شد.

اخوان گفت: تأمین نهاده‌ای که با تأخیر ارسال می‌شود و همچنین گرانی جوجه مشکل عمده مرغداری‌ها است؛ اما درصورت تأمین ارز مشکلات مرغداری‌های مرتفع خواهد شد و وزارتخانه نیز درحال پیگیری راه‌هایی برای کاهش زیان مرغداری‌ها است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"