شناسه خبر:56940
1401/4/2 09:00:49

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار کرمانشاه در دیدار با یک هلدینگ صاحب نام کشور به یک توافق و تفاهم برای سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی در بخش معدن، فرآوری و حوزه برق استان رسید.

بهمن امیری‌مقدم در هفته جاری در قالب برگزاری نشست‌های کاری با مدیران هلدینگ تخصصی نفت و گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و هلدینگ خلیج فارس به پیگیری روند اجرایی و تأمین مالی پروژه‌های پتروپالایش آناهیتا و پتروشیمی‌های اسلام‌آباد، کنگاور روانسر و سنقر پرداخت و همچنین مدیریت ارشد استان در دیدار با یک هلدینگ صاحب نام کشور به یک توافق و تفاهم برای سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی در بخش معدن، فرآوری و حوزه برق استان رسید.

  آناهیتا از رکود خارج می‌شود

در اولین نشست کاری این هفته در تهران، استاندار کرمانشاه همراه با معاون اقتصادی استان، روز دوشنبه با عبدالرضا عابد، مدیرعامل هلدینگ تخصصی نفت و گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار موانع و مشکلات پیش روی اجرای پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا بررسی شد و جمع‌بندی لازم پیرامون چگونگی فعال شدن این پروژه برای طرح در سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه صورت گرفت. نزدیک به دو دهه از کلنگ‌زنی پتروپالایش آناهیتا می‌گذرد و هنوز این پروژه مهم در رکود کامل به سر می‌برد.

  توافق با هلدینگ خلیج فارس برای اجرای پروژه‌های پتروشیمی

بهمن امیری مقدم، همچنین در همان روز با علی عسکری، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور نمایندگان مردم سنقر و کلیایی، اسلام‌آباد غرب و دالاهو، پاوه و اورامانات و معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه برگزار شد، تصمیمات بزرگ و ویژه‌ای برای تحول در صنایع پتروشیمی استان به تصویب رسید.

ازجمله این مصوبات مهم‌ می‌توان به «تأمین مالی پروژه‌های پتروشیمی روانسر و کنگاور و آغاز عملیات اجرایی آن‌ها، تأمین منابع ارزی برای تسریع در اجرای پروژه سنقر، تصویب اجرای صنایع پایین‌دستی پتروشیمی اسلام‌آبادغرب توسط هلدینگ خلیج‌فارس و استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی استان برای تأمین تجهیزات صنایع پتروشیمی» اشاره کرد که با اجرایی شدن این تصمیمات، شاهد یک تحول بزرگ در حوزه صنعت و اشتغال استان خواهیم بود.

همچنین به‌دنبال توافق و تفاهم‌نامه استاندار کرمانشاه با یک هلدینگ بزرگ و فعال در بخش معدن ایران، مردم کرمانشاه شاهد یک سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی در استان خواهند بود؛ اتفاق ویژه‌ای که می‌تواند تحولی مثبت در حوزه صنعت و معدن استان را رقم بزند.

طبق این تفاهم‌نامه که جزئیات آن بزودی از سوی استاندار کرمانشاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، قرار است سرمایه‌گذاری بسیار گسترده‌ای در حوزه ایجاد نیروگاه برق، فرآوری سنگ معدن، احداث و ظرفیت‌یابی معدن صورت گیرد.

شناسه خبر 56940